×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  جمعه - ۲۹ تیر - ۱۴۰۳  
true
true
۱۲ میلیارد از ارزش کل صادرات به ۵ کشور جهان صادر شد

۱۲ میلیارد و ۱۱۸ میلیون دلار از مجموع ارزش کالاهای صادراتی ایران در هفت ماهه سال جاری میلادی به پنج کشور جهان صادر شده است.

به گزارش مهر، گمرک اعلام کرد: اصلی‌ترین کشورهای مقصد صادرات طی هفت ماهه سال ۲۰۱۳ میلادی چین، عراق، امارات متحده عربی، افغانستان و هند بوده‌اند.

در این مدت چین با ۱۸ میلیون و ۶۴۲ هزار تن کالا به ارزش سه میلیارد و ۷۰۰ میلیون دلار، عراق با ۹ میلیون و ۵۶۹هزار تن کالا به ارزش سه میلیارد و ۵۷۷ میلیون دلار و امارات متحده عربی با ۲میلیون و ۸۶۸هزار تن کالا به ارزش یک میلیارد و ۹۳۳ میلیون دلار به عنوان ۳ کشور اول مقصد صادرات کالاهای ایرانی لقب گرفتند.

پس از آن کشورهای افغانستان و هند به ترتیب با یک میلیارد و ۵۷۲میلیون دلار و یک میلیارد و ۳۳۶میلیون دلار از دیگر کشورهای مقصد صادرات طی هفت ماهه سال ۲۰۱۳ میلادی بوده‌اند.

متانول (الکل متیلیک) به ارزش ۷۵۵ میلیون دلار، سنگ آهن بهم فشرده نشده و کنسانتره‌های آن به ارزش ۷۲۵ میلیون دلار و قیر نفت به ارزش ۶۵۵ میلیون دلار عمده‌ترین محصولات صادراتی کشور در مدت یاد شده بوده‌ است.

در این مدت ۱۷ میلیارد و ۶۵۳میلیون دلار کالا به خارج از کشور صادر شده است که به لحاظ وزن ۵/۶ درصد افزایش و از حیث ارزش ۴/۱۲ درصد کاهش داشته است.

 

true
برچسب ها :
true
false
true

tag heuer aquaracer calibre 5 automatic price tag heuer carrera calibre 1887 price replica watch breitling chronometre aerospace price breitling superocean heritage 46 chronograph replica watches how to change a metal watch band patek philippe double sided watch price replica watches