×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  دوشنبه - ۲۸ خرداد - ۱۴۰۳  
true
true
نهمین دوره‌ی جایزه کتاب مهر با انتخاب و معرفی برترین کتاب رمان برگزار می‌شود

نهمین دوره‌ی جایزه کتاب مهر با انتخاب و معرفی برترین کتاب رمان منتشر شده در سال ۱۳۹۹ و ۱۴۰۰ در حوزه‌ی نوجوان، به اهتمام موسسه‌ی نیکوکاری مهرطه، با همکاری پنج موسسه‌ مردم‌نهاد دیگر و مشارکت کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در نیمه دوم اردیبهشت ماه برگزار می‌شود.

به گزارش اقتصادتهران به نقل از روابط عمومی موسسه مهرطه ایده‌ی اولیه‌ی جشنواره‌ی کتاب مهر بر اساس ترویج کتاب‌خوانی جهت آشنایی دختران نوجوان با جهان‌های مختلف و در نتیجه افزایش اعتماد به نفس و مهارت‌های آنان در سال ۱۳۹۰ شکل گرفت.

در بستر جایزه‌ی کتاب مهر، فرزندان علاوه بر مطالعه، به بررسی و نقد کتاب‌های دیگر می‌پردازند و ارتباط موثر و فعالیت گروهی برای انتخاب بهترین کتاب را نیز تجربه می‌کنند.

ایده جایزه کتاب مهر برای افزایش سطح آگاهی نوجوانان و در راستای تشویق آن‌ها به کتاب‌خوانی مطرح شده است. طرح کتاب مهر در قالب یک فعالیت فرهنگی با همکاری نهادهای مدنی و موسسات مرتبط با فعالیت‌های اجتماعی برگزار و به‌مرور گروه‌های مختلفی به این جشنواره اضافه شدند.

نهمین دوره‌ی جشنواره کتاب مهر با حضورداورانی از موسسه نیکوکاری مهرطه، موسسه مهر و ماه، انجمن پرنده درخت کوچک، کانون پرورش کودکان و نوجوانان و موسسه‌ی شکوفا برگزار و دختران نوجوان ۱۳-۱۸ داوری، اجرا و اهدای جوایز جشنواره را عهده‌دار می‌شوند.

در این دوره از برگزاری جشنواره، ۸۱ کتاب‌ ترجمه و تألیف ازناشران برتر کودک و نوجوان مورد داوری قرار گرفتند.

در این جشنواره دختران نوجوان به عنوان داوران این جشنواره در گروه‌های چهار نفره با همراهی سرگروه‌ها، در مورد روش کار و چگونگی مطالعه و بررسی کتاب‌ها توسط نوجوانان صحبت و پس از خواندن هر کتاب، فرم‌های مخصوص داوری را  تکمیل و نظر و نتیجه‌ی بررسی خود را به‌صورت مکتوب اعلام می‌کنند.

فهرست برگزیدگان با توجه به جمع‌بندی نظرات داوران انتخاب می‌شوند. کتاب‌های منتخب برآیند داوری همه‌ی موسسات بوده و هرساله چهار برگزیده در زمینه کتاب ویژه‌ی تألیف، کتاب ویژه‌ی ترجمه، کتاب تقدیری تألیف و کتاب تقدیری ترجمه انتخاب می‌شوند.

جایزه کتاب مهر در سال ۱۳۹۰  با هدف ترویج کتابخوانی و داوری رمان نوجوان توسط مخاطبان اصلی این آثار یعنی نوجوانان، به ابتکار موسسه نیکوکاری مهرطه طراحی و ارائه شد.

true
برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

true
false
true

tag heuer aquaracer calibre 5 automatic price tag heuer carrera calibre 1887 price replica watch breitling chronometre aerospace price breitling superocean heritage 46 chronograph replica watches how to change a metal watch band patek philippe double sided watch price replica watches