×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  دوشنبه - ۲۸ خرداد - ۱۴۰۳  
true
true
اجرای طرح صیانت و ساماندهی باغات و زمین‌های رها شده محله طرشت 

اقتصادتهران: شهردار منطقه ۲ گفت: به منظور تحقق حداکثری اهداف طرح ویژه صیانت، حفاظت و ساماندهی باغات و همچنین رفع خطر از دیوارهای شکسته و خطرناک واقع در معابر عمومی و همچنین ساماندهی نقاط بی دفاع شهری، دستورالعمل نحوه ترمیم دیوارکشی و فنس کشی باغات و زمین‌های رهاشده محله طرشت تدوین و ابلاغ شد.

به گزارش اقتصادتهران به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه۲، مهدی صالحی با اعلام این خبر گفت: براساس بند ۱۴ ماده ۵۵ قانون شهرداری‌ها در خصوص اتخاذ تدابیر مؤثر برای رفع خطر از بناها و دیوارهای شکسته و خطرناک واقع در معابر عمومی و کوچه‌ها و امکان عمومی و صیانت باغات، دستورالعمل نحوه ترمیم دیوارکشی و فنس کشی باغات و زمین های رها شده محله طرشت تدوین شد.وی  ساماندهی نقاط بی دفاع شهری از دیگر اهداف این طرح است، افزود: زمین‌های رها شده به عنوان نقاط بی دفاع شهری می توانست بستر آسیب‌های اجتماعی شود.

وی افزود: این ضوابط براساس مفاد قانون شهرداری‌ها و همچنین قانون زمین شهری تدوین شده است و محصور نمودن مجدد باغات طرشت دارای دیوار تخریب شده، منوط به سند مالکیت است.

به گفته شهردار منطقه ۲ ، براساس بخشنامه مذکور اجازه احداث حصار با ارتفاع ۸۰ سانتیمتر به صورت آجر یا سنگ و ۱/۵ متر روی آن به صورت نرده صادر می شود. صالحی گفت: مالکین متقاضی برای محصور نمودن مجدد می‌توانند با ارائه مستندات مالکیت شامل سند و نقشه جانمایی تهیه شده توسط کارشناس رسمی دادگستری، درخواست خود را ثبت کنند و این مستندات در کمیته‌ای که معاون شهرسازی و معماری، رئیس طرح تفصیلی، شهردار ناحیه مربوطه حضور دارند بررسی و در صورت احراز شرایط مجوز صادر می شود.

شهردار منطقه۲ به شرایط تعیین شده در شیوه جداسازی محدوده مالکیت باغات دارای سند مالکیت از یکدیگر اشاره کرد و گفت: مجوز جداسازی با تأکید بر رعایت مفاد دستورالعمل ماده ۱۴ قانون زمین شهری و همچنین تأکید بر عدم تفکیک باغات صرفاً به صورت فنس کشی بدون پی ممتد است بدین صورت که پایه بتن به فواصل مشخص حداقل ۲ متر و حداکثر با حجم ۳۰*۳۰*۳۰ سانتیمتر مکعب در عمق خاک تعبیه و فنس بر روی آن مستقر گردد.

true
true
false
true

tag heuer aquaracer calibre 5 automatic price tag heuer carrera calibre 1887 price replica watch breitling chronometre aerospace price breitling superocean heritage 46 chronograph replica watches how to change a metal watch band patek philippe double sided watch price replica watches