×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  سه شنبه - ۲۴ فروردین - ۱۴۰۰  
true
true
پرداخت ۵۰ هزار میلیارد تومان وام ازدواج تا پایان سال ۹۹

اقتصادتهران: معاون امور جوانان وزارت ورزش و جوانان با اشاره به آمار ازدواج و طلاق در سال ۹۹ از پرداخت ۵۰ هزار میلیارد تومان وام ازدواج تا پایان ۱۳۹۹ خبر داد.

به گزارش اقتصادتهران به نقل از وزارت ورزش، هفتاد و ششمین جلسه ستاد ملی ساماندهی امور جوانان با حضور مسعود سلطانی فر وزیر ورزش و جوانان و محمد مهدی تندگویان، معاون وزیر ورزش و جوانان برگزار شد.

کاهش آمار ازدواج در استان‌های زنجان و فارس

تندگویان معاون وزیر ورزش و جوانان در این جلسه گفت: یکی از حوزه هایی که باید در ساماندهی جوانان به آن توجه کرد استان فارس است زیرا ۱۱ درصد آمار ازدواج در این استان کاهش یافته است. استان دومی که باید به آن توجه کرد زنجان است که ۷ درصد کاهش آمار ازدواج دارد. استان سوم نیز همدان است.

تندگویان افزود: در بحث طلاق استان البرز بالاترین آمار را دارد و باید به آن توجه کرد. زنجان هم ۲۰ درصد افزایش داشته است. این استان از هر دو طرف آمار خوبی ندارد و بر روی میانگین کشوری نیز تاثیر بدی داشت. استان کرمان نیز آمار طلاق افزایشی داشته اما سایر استان ها آمار هشداردهنده ای نداشته اند.

پرداخت ۵ هزار میلیارد تومان وام ازدواج تا پایان ۹۹

وی گفت: در حوزه ازدواج لازم به ذکر است در هفت سال گذشته همواره آمار ما کاهشی بوده اما امسال آمارها مثبت بوده و این آمارها مربوط به ۹ ماه ابتدایی سال است و در این مدت ۵۹۱ هزار نفر وام ازدواج دریافت کرده اند.

معاون وزیر ورزش و جوانان تصریح کرد: در موضوع پرداخت وام ازدواج ۶۳۵ هزار متقاضی داشته ایم و ۴۳ هزار نفر در صف انتظار هستند. همواره سعی می شود وام ازدواج ظرف مدت یک ماه پرداخت شود. مجموع دریافتی وام در ۹ ماه گذشته سال مبلغ ۳۲۷۰ میلیارد تومان بوده و تا پایان سال این رقم به حدود ۵۰ هزار میلیارد تومان خواهد رسید.

تندگویان گفت: لایحه دولت برای وام ازدواج در سال آینده ۵۰ میلیون تومان است. نمایندگان نیز پیشنهادات مختلفی داده اند. در کمیسیون برنامه و و بودجه نیز از این طرح دفاع کرده ایم که مشوق های فرزندآوری نیز در کنار این وام قرار گیرد. اگر کمیسیون تلفیق میزان وام ازدواج را افزایش دهد ما نیز با متناسب با همان رقم، پرداختی خود را انجام می دهیم.

معاون وزیر ورزش و جوانان ادامه داد: پویش همراهی خیرین به کمک ازدواج نیز ایجاد شده است. گزارش ها در مجموع مثبت و خوب است دولت نیز در این عرصه کمک های خوبی کرده است. بحث های آموزشی از سوی بهزیستی و امور جوانان به خوبی در فضای مجازی انجام شده است.

لزوم ارائه مشوق در حوزه ازدواج و فرزندآوری

وی افزود: در مورد فرزندآوری باید مشوق های ویژه ای به وجود آید از این رو باید مشوق های دائمی در این حوزه ایجاد شود.

تندگویان ضمن ابراز امیدواری در خصوص سیاست های فرزندآوری و ازدواج گفت: امید است این سیاست ها در عرصه فرزنداوری و ازدواج ها کمک کند. کرونا کمک کرد تا مراسمات تجملی تعطیل شود و این امر سبب شد تا آمار ازدواج در سال ۹۹ افزایش یابد.

true
برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

true
false
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false