×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  دوشنبه - ۲۵ تیر - ۱۴۰۳  
true
true

دبیرکل شورای عالی آموزش و پرورش گفت: با توجه به افزایش مدت تعطیلات تابستانی امسال نسبت به سنوات گذشته، برنامه‌های اوقات فراغت دانش‌آموزان افزایش چشمگیری خواهد داشت.

ایسنا: مهدی نوید ادهم  درباره آخرین تصمیمات شورای عالی آموزش و پرورش در هشتصد و هشتاد و دومین جلسه این شورا گفت: در این جلسه معاون پرورشی گزارش‌هایی از طرح و برنامه‌های این معاونت برای غنی‌سازی اوقات فراغت دانش‌آموزان در تابستان امسال ارائه کرد.

وی افزود: با توجه به اینکه امسال به علت برگزاری انتخابات، تعطیلات دانش‌آموزان نسبت به سنوات گذشته طولانی‌تر شده و مدارس زودتر از سال‌های دیگر تعطیلات را آغاز کرده‌اند، لازم است از این فرصت به صورت بهینه استفاده شود و دانش‌آموزان در برنامه‌های مختلف فرهنگی، علمی، پژوهشی و مهارتی جذب شوند.

دبیرکل شورای عالی آموزش و پرورش تصریح کرد: بر همین اساس مقرر شده پایگاه‌های تابستانی بیش از گذشته فعالیت داشته باشند و نهادها و ارگان‌های مختلف نیز همکاری‌های لازم را برای ایجاد فعالیت‌هایی با موضوعات فرهنگی، هنری، علمی، پژوهشی و مهارتی برای دانش‌آموزان در نظر بگیرند.

وی با بیان اینکه پیش‌بینی می‌شود امسال بیش از پنج میلیون دانش‌آموز در فعالیت‌های تابستانی مشارکت داشته باشند، خاطر نشان کرد: اعضای شورای عالی آموزش و پرورش ضمن تاکید بر حضور دانش‌آموزان در پایگاه‌های تابستانی برای استفاده از فرصت‌های علمی پژوهشی، همچنین برنامه‌هایی را برای دانش‌آموزان روستایی تدارک دیده است تا برنامه‌های اوقات فراغت آنها در کنار خانواده و در فعالیت‌های کشاورزی تعریف شود.

نوید ادهم همچنین ادامه داد: آیین‌نامه آموزش دوره راهنمایی تحصیلی پیش حرفه‌ای و متوسط حرفه‌ای ویژه دانش‌آموزان استثنایی (کم توان ذهنی) یکی دیگر از موضوعات روز گذشته شورای عالی آموزش و پرورش بود و مقرر شد بر اساس این آیین‌نامه، علاوه بر دروس عادی برای این دانش‌آموزان مهارت‌هایی متناسب با توان آنها نیز در نظر گرفته شود.

به گفته دبیرکل شورای عالی آموزش و پرورش، این موضوع در دست بررسی شورای عالی آموزش و پرورش است و نتیجه‌گیری درباره آن به جلسه آینده شورا موکول شد.

true
برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

true
false
true

tag heuer aquaracer calibre 5 automatic price tag heuer carrera calibre 1887 price replica watch breitling chronometre aerospace price breitling superocean heritage 46 chronograph replica watches how to change a metal watch band patek philippe double sided watch price replica watches