×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  شنبه - ۱۸ اردیبهشت - ۱۴۰۰  
true
true
همه در وضعیت فعلی بورس مسئولیم

اقتصادتهران: عضو هیات مدیره بورس تهران نقش همه ارکان و تصمیم گیرندگان را در وضعیت فعلی بورس دخیل ارزیابی کرد و گفت: همه در شرایط فعلی بازار نقش داریم و باید برای بازیابی شرایط بازار تلاش کنیم.

به گزارش اقتصادتهران به نقل از بورس تهران، سید مهدی سدیدی گفت: بازیگران در بورس، سهامداران خرد، سهامداران حقوقی، ناشران، نهادهای مالی، شرکت‌های بورس و فرابورس، دولت و قوای مقننه و قضائیه هستند.

وی با اشاره به اینکه در دی ماه ۹۸ جمعیت سهامداری یک سوم مرداد ۹۹ بوده است گفت: موج عظیم اقبال به بازار سرمایه در ۱۱۰ روز کاری اتفاق افتاده است.

سدیدی افزود: زمانی که اقبال به سمت بازار سرمایه آمد ارزش بازار یک چهارم نقدینگی کشور بود ولی در نقطه اوج، ارزش بازار تبدیل به چهار برابر نقدینگی کشور شد.

وی تصریح کرد: زمانی که میانگین معاملات در سال گذشته حدود ۸ هزار میلیارد تومان بود در سال ۹۹ و در ۱۰۰ روز کاری به روزانه ۳۵ هزار میلیارد تومان تبدیل شد و همچنین ۷ میلیون کد به ۲۱ میلیون کد افزایش پیدا کرد که این یعنی فضای بازار کاملاً تغییر کرده است.

عضو هیأت مدیره بورس تهران گفت: این نخستین ریزش و صعود بازار سرمایه نیست و این شرایط در بازار به دفعات اتفاق افتاده است.

وی ادامه داد: تصمیماتی که از اردیبهشت ۹۹ و زمانی که سیل نقدینگی وارد بازار شد تکلیف شدن شناوری ۲۵ درصد، پایین آمدن اعتبارات کارگزاری‌ها، عرضه سهام عدالت، کاهش نِصاب صندوق‌ها و عرضه‌های اولیه بود که بعد از ۱۹ مرداد مسیر معکوس را دنبال کردند.

سدیدی افزود: اساس دعوت کردن به بازار سرمایه نسبت به سایر بازارهای موازی اتفاق درستی بود.

عضو هیأت مدیره بورس تهران نقش همه ارکان و تصمیم گیرندگان را در وضعیت فعلی بورس دخیل ارزیابی کرد و تصریح کرد: همه در شرایط فعلی بازار نقش داریم و باید برای بازیابی شرایط بازار تلاش کنیم.

وی فروش‌های فعلی را حاصل رفتارهای هیجانی سهامداران دانست در توصیه به سهامداران تاکید کرد: بهتر است در این شرایط سهامداران از خود بپرسند که چه تغییری در متغییرهای کلان رخ داده است که می‌خواهند سهم خود را به هر قیمتی بفروشند؟

سدیدی با اشاره به برخی فاکتورهای اثرگذار بر روند بازار سرمایه تصریح کرد: هیچ تغییری در مؤلفه‌های اقتصادی اتفاق نیافتاده است و بازار سرمایه اکنون از مؤلفه‌های اقتصادی فاصله گرفته و با مؤلفه‌های هیجانی رفتار می‌کند.

true
برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

true
false
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false