×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  پنج شنبه - ۳ تیر - ۱۴۰۰  
true
true
نشست صندوق های سرمایه گذاری برگزار شد

اقتصادتهران: نشست صندوق های سرمایه گذاری با تشریح قوانین و مقررات آن ها برگزار شد.

به گزارش خبرنگار اقتصادتهران، در این نشست که صبح روز شنبه در محل ساختمان قدیمی بورس اوراق بهادار تهران و به همت مرکز مالی ایران برگزار شد، دکتر محمدرضا معتمد، مدیر نظارت بر نهادهای مالی سازمان بورس و اوراق بهادار با بیان آن که صندوق های سرمایه گذاری دارای ارکان اداره کننده و ارکان نظارت کننده مختلفی هستند گفت: به طور کلی صندوق سرمایه گذاری یک نهاد مالی است که فعالیت اصلی آن سرمایه گذاری در اوراق بهادار بوده و مالکان آن به نسبت سرمایه گذاری خود، در سود و زیان صندوق شریک هستند.

وی با بیان آن که واحدهای سرمایه گذاری صندوق به دو نوع ممتاز و عادی تقسیم می شوند گفت: در واقع صندوق سرمایه گذاری، منابع مالی حاصل از انتشار گواهی سرمایه گذاری را در موضوع فعالیت مصوب خود سرمایه گذاری می کند.

مدیر نظارت بر نهادهای مالی سازمان بورس و اوراق بهادار به اهداف تشکیل صندوق های سرمایه گذاری اشاره و تصریح کرد: جمع آوری سرمایه از سرمایه گذاران و تشکیل سبدی از دارایی ها و مدیریت این سبد از اهداف اصلی تشکیل صندوق به شمار می رود که با توجه به پذیرش ریسک مورد قبول، تلاش می شود، بیشترین بازدهی ممکن نصیب سرمایه گذاران گردد.

وی همچنین به موضوع فعالیت صندوق سرمایه گذاری جسورانه اشاره کرد و اظهار داشت: این صندوق مانده وجوه خود را می تواند به اوراق بهادار با درآمد ثابت، سپرده ها و گواهی سپرده بانکی تخصیص دهد.

معتمد به موضوع فعالیت صندوق سرمایه گذاری خصوصی نیز اشاره کرد و گفت: موضوع فعالیت  این صندوق، جمع آوری منابع مالی و تخصیص عمده آن به سرماه گذاری در سهام یا سهم الشرکه با شرایط خاص است.

گفتنی است تعدادی از مدیران صندوق های سرمایه گذاری در این نشست حضور داشته و به بحث و تبادل نظر پیرامون موضوعات مطرح شده پرداختند.

true
برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

true
false
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false