×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  شنبه - ۱۸ اردیبهشت - ۱۴۰۰  
true
true
محدودیت‌ها و ممنوعیت‌های ترافیکی راهپیمایی ۲۲ بهمن

اقتصادتهران: رئیس پلیس راهور پایتخت محدودیت‌ها و ممنوعیت‌های ترافیکی ویژه راهپیمایی ۲۲ بهمن امسال را تشریح و توصیه هایی را نیز به راهپیمایان و غرفه داران ارائه کرد.

سردار محمدرضا مهماندار درباره تمهیدات ترافیکی پلیس برای راهپیمایی ۲۲ بهمن امسال اظهارکرد: امسال محدودیت های ترافیکی در دو مرحله اجرا خواهد شد، مرحله اول از ساعت ۲۲ شنبه ۲۱ بهمن ماه آغاز شده و مرحله دوم نیز از ساعت ۶ صبح روز ۲۲ بهمن ماه اعمال می شود و هر دو محدودیت تا پایان راهپیمایی و عادی شدن تردد ادامه خواهد داشت.

وی با اشاره به محدودیت های اعمال شده در مرحله اول اجرای طرح ترافیکی ویژه راهپیمایی گفت: این محدودیت ها از ساعت ۲۲ شنبه شب در رینگ داخلی میدان آزادی و در چهارمقطع منتهی به میدان اعمال خواهد شد و بر این اساس اجازه تردد به خودروها در خیابان آزادی مسیر شرق به غرب از ابتدای خیابان شهید برادران عزیزی به سمت غرب،  جاده مخصوص غرب به شرق از ابتدای راستگرد مخصوص به آیت الله سعیدی به سمت میدان آزادی، بزرگراه جناح از خیابان دانش به سمت جنوب و  دسترسی رینگ خارجی ضلع جنوب میدان آزادی به رینگ داخل میدان داده نخواهد شد.

رییس پلیس راهور تهران بزرگ با اشاره به اجرای مرحله دوم محدودیت های ترافیکی که از ساعت ۶ صبح روز ۲۲ بهمن ماه اعمال خواهد شد، گفت:  تردد تمامی خودروها در طول خیابان آزادی از میدان آزادی تا میدان انقلاب در ادامه افزایش به سمت خیابان انقلاب اسلامی از میدان انقلاب تا میدان فردوسی و گسترش محدوده به سمت میدان امام حسین(ع) در صورت نیاز و با نظر فرماندهان ممنوع خواهد بود. همچنین در طول جاده مخصوص کرج از دوربرگردان تأمین اجتماعی تا میدان آزادی نیز ممنوعیت تردد اعمال شده است.

وی با بیان اینکه  در طول بزرگراه محمد علی جناح از فلکه دوم صادقیه تا میدان آزادی نیز تردد خودروها ممنوع است، گفت: در طول بزرگراه آیت اله سعیدی از میدان فتح تا میدان آزادی و در کلیه رمپ و لوپ‌های پل غیرهمسطح بزرگراه شیخ فضل الله نوری ورودی به بزرگراه محمد علی جناح نیز به خودروها اجازه تردد داده نخواهد شد.

مهماندار با بیان اینکه محورهای متقاطع با خیابان های انقلاب و آزادی نیز با محدودیت تردد روبرو است، به ایسنا گفت: بر این اساس تردد خودروها در بزرگراه نواب جنوب به شمال از میدان جمهوری تا خیابان آزادی و خیابان توحید در مسیر شمال به جنوب از میدان توحید تا خیابان آزادی هنگام افزایش تردد راهپیمائی کنندگان، بزرگراه یادگار امام(ره) از خیابان تیموری تا دوربرگردان ضلع جنوبی به سمت خیابان آزادی، خیابان حبیب اللهی و خیابان اکبری و بلوار برادران شهید عزیزی از آخرین تقاطع به جنوب تا خیابان آزادی، خیابان برادران شهید رحمانی از میدان رحمانی تا جاده مخصوص کرج، خیابان کارگر در حد فاصل خیابان جمهوری تا بلوار کشاورز، طول خیابان فردوسی در حد فاصل خیابان‌های جمهوری تا سمیه، طول خیابان ولیعصر در حد فاصل خیابان جمهوری تا طالقانی ممنوع است.

رییس پلیس راهور تهران بزرگ با بیان اینکه حرکت‌های خلاف جهت در طول این خیابان  نیز باید کنترل شود، اظهارکرد: همچنین در مسیرهای عمود بر خیابان آزادی در ضلع شمالی شامل خیابان دکتر قریب شمالی، خیابان اسکندری شمالی از خیابان فرصت شیرازی به سمت خیابان آزادی، خیابان رودکی شمالی و خیابان خوش شمالی از خیابان نیایش تا آزادی، مسیرهای عمود بر خیابان آزادی در ضلع جنوبی شامل خیابان جمالزاده، خیابان نوفلاح، خیابان زارع و خیابان اوستا و ساسان به سمت خیابان آزادی ـ خیابان اسکندری جنوبی ـ خیابان رودکی جنوبی و خوش جنوبی از کلهر به سمت شمال تا خیابان آزادی، خیابان جیحون از بهنود به سمت شمال تا خیابان آزادی،  مسیرهای عمود بر خیابان انقلاب در ضلع شمالی شامل خیابان استاد نجات اللهی و خیابان حافظ از سمیه به سمت جنوب، خیابان فلسطین، وصال شیرازی و خیابان قدس از طالقانی به سمت جنوب و خیابان ۱۶ آذر از بلوار کشاورز و پورسینا، مسیرهای عمود بر خیابان انقلاب در ضلع جنوبی شامل خیابان خارک از استاد شهریار، خیابان ابوریحان، خیابان رازی، خیابان دانشگاه، خیابان ۱۲ فروردین ،خیابان منیری جاوید از دکتر لبافی نژاد به سمت شمال تا خیابان انقلاب نیز اجازه تردد به خودروها داده نخواهد شد.

وی درباره محدوده‌های ممنوعیت توقف و پاکسازی معابر نیز اظهارکرد: در طول بزرگراه جناح از میدان آزادی تا فلکه دوم صادقیه در هر دو مسیر، طول جاده مخصوص از میدان آزادی تا پل اکباتان در هر دو مسیر، طول بزرگراه آیت الله سعیدی از میدان آزادی تا میدان فتح در هر دو مسیر و  طول خیابان آزادی از میدان آزادی تا میدان فردوسی و در ادامه تا میدان امام حسین(ع) در هر دو مسیر ممنوعیت توقف خودروها از ساعت ۶ صبح اعمال خواهد شد و براین اساس تمامی خودروهایی که در این محدوده پارک کرده باشند از سوی پلیس جابجا خواهند شد.

مهماندار ادامه داد: شهروندانی که خودرویشان منتقل شده است، باید با سامانه ۱۱۰ تماس گرفته و با اعلام شماره پلاک خودروی خود از محل انتقال خودرو مطلع شوند.

در مسیرهای قرمز رنگ تردد و توقف ممنوع است

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ همچنین با بیان اینکه فرودگاه مهرآباد در روز راهپیمایی تعطیل نیست، گفت: شهروندانی که برای روز ۲۲ بهمن ماه بلیط هواپیما داشته یا در این تاریخ به فرودگاه مهرآباد می رسند باتوجه به مسدود بودن مسیر باید از مسیرهای جایگزین برای تردد استفاده کنند و براین اساس می‌توانند با استفاده از  اتوبان های همت و حکیم خود را به بزرگراه شیخ  فضل الله نوری برسانند و از آنجا وارد بزرگراه لشگری شده و از بلوار فرودگاه ادامه مسیر دهند. برای خروج از فرودگاه نیز مسافران از خیابان معراج باید خارج شده و از آنجا وارد بزرگراه سعیدی شده و سپس ادامه مسیر دهند.

مهماندار همچنین با اشاره به تعطیلی پایانه مسافربری غرب از شب قبل از راهپیمایی تا پایان مراسم افزود: با توجه به اینکه پایانه غرب تعطیل است شهروندان نباید گمان کنند که تنها اتوبوس‌های برون شهری تردد می‌کنند؛ بلکه مجموعه این پایانه وحتی اتوبوس‌ها و تاکسی‌های شهرک های اقماری نیز از شنبه شب تا پایان راهپیمایی در روز یکشنبه تعطیل هستند. بنابراین لازم است شهروندان زمان سفر خود را مدیریت کرده تا با تعطیل شدن این پایان، با مشکل مواجه نشوند.

مهماندار همچنین به غرفه‌داران توصیه کرد که حتما اگر قصد انتقال تجهیزات به غرفه‌های خود را دارند در شب قبل (۲۱ بهمن) نسبت به جابجایی این تجهیزات اقدام کنند چرا که از صبح روز راهپیمایی و با آغاز محدودیت‌ها دیگر اجازه حمل تجهیزات به‌ویژه با خودرو به آنان داده نمی‌شود.

وی از راهپیمایان خواست که تا حد امکان از وسایل نقلیه عمومی برای حضور در راهپیمایی استفاده کنند و از خودروی شخصی استفاده نکنند.

وی همچنین با اشاره به تردد موتورسیکلت‌سواران در راهپیمایی، اظهار کرد: این راهپیمایی برای شهروندان است و پلیس اجازه تردد موتورسیکلت‌ها در بین راهپیمایان را نمی‌دهد بنابراین افرادی که قصد دارند با موتورسیکلت به راهپیمایی بیایند باید آن را در محل‌های مشخص پارک کنند و پیاده به راهپیمایی بروند.

مهماندار با بیان اینکه ماموران پلیس راهنمایی و رانندگی در آماده‌باش ۱۰۰ درصدی هستند، گفت: امیدواریم که امسال بتوانیم خدمات مطلوبی را به راهپیمایان ارائه دهیم.

true
برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

true
false
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false