×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  دوشنبه - ۳ اردیبهشت - ۱۴۰۳  
true
true
محدوده زمانی تعیین شده برای درخواست وام ازدواج، مهمترین مشکل زوجین

معاون فرهنگی و امور جوانان اداره کل ورزش و جوانان استان قم گفت: سامانه رسیدگی به مشکلات تسهیلات ازدواج جوانان قم باعث شد تا هم مسوولان استان پیگیر پرداخت وام ازدواج جوانان باشند و هم بانک‌ها پاسخگوی عملکرد خود باشند.

روح‌الله رمضانی در گفت‌وگو باایسنا، افزود: سامانه ثبت مشکلات وام ازدواج جوانان ایده‌ای بود که به سرعت اجرایی شد و به همین منظور باعث شد تا در مرحله اجرایی با مشکلاتی مواجه شود و موقتا متوقف شود، البته در حال طراحی مجدد سامانه به شکل قدرتمند و سازگار هستیم و به زودی آماده بهره‌برداری خواهد بود و در سطح وسیع تبلیغات انجام می‌شود.

معاون فرهنگی و امور جوانان استان قم با اشاره به اینکه در همین مدت کوتاه بسیاری مراجعه حضوری به معاونت استان داشته‌اند و مشکلات خود را مطرح کرده‌اند، اظهار کرد: حدود ۲۰ هزار متقاضی وام ازدواج در استان قم وجود داشت که فقط ۵۰۰۰ نفر وام خود را دریافت کرده بودند و معاونت استان پیگیر وضعیت آنها خواهد بود.

وی تصریح کرد: یکی از مشکلاتی که بسیاری از مراجعه‌کنندگان به آن اشاره می‌کردند، مسئله محدوده زمانی تعیین شده برای درخواست وام ازدواج است به گونه‌ای فرد پس از درخواست تا یک سال فرصت دریافت وام دارد، پس از آن درخواست او ملغی خواهد شد و این در حالیست که بانک خود وام افراد را در این مدت پرداخت نکرده است.

رمضانی با اشاره به اینکه تاکنون هیچ مرجعی وجود نداشته است تا مردم شکایت خود را مطرح کنند و بر روند پرداخت وام نظارت انجام شود، گفت: این طرح در همین مدت کوتاه بازدهی خوبی داشته است و باعث شده تا دستگاه‌های مختلف مجبور به پاسخگویی شوند و بسیاری از مشکلات جوانان حل شود.

وی افزود: معاونت استان‌ها می‌توانند از طریق بودجه‌ای که معاونت برنامه‌ریزی برای آنها تعیین کرده است کمکی به بانک‌ها برای سهولت در پرداخت وام انجام دهند.

رمضانی با بیان اینکه استان‌های دیگر ملزم به اجرایی کردن این طرح هستند، اظهارکرد: استان‌های گیلان و خراسان رضوی، خراسان جنوبی و یزد تاکنون با تماس با معاونت فرهنگی استان قم پیگیر اجرایی شدن این طرح در استان خود بوده‌اند.

معاون فرهنگی امور جوانان استان قم با اشاره به اهمیت سیاست‌گذاری در زمینه اوقات فراغت در تابستان، خاطرنشان کرد: دبیرخانه اوقات فراغت ستاد ساماندهی امور جوانان استان‌ها به وزارت ورزش و جوانان سپرده شده است و با ادغام وزارت ورزش و سازمان ملی جوانان جامعه هدف گسترده‌تر شده است. در گذشته صرفا سمن‌ها بازوی اجرایی ما بوده‌اند و آنها فعالیت می‌کردند و سازمان ملی جوانان آنها را حمایت می‌کرد اما پس از ادغام و افزوده شدن بحث ورزش، وظایف گسترده‌تر شده است.

وی با بیان اینکه حدود ۲۰ دستگاه مرتبط با بحث اوقات فراغت هستند، افزود: نزدیک به ۱۵ دستگاه مستقیم و پنج دستگاه غیرمستقیم با مسئله اوقات فراغت جوانان درگیر هستند و وزارت ورزش و جوانان وظیفه سیاست‌گذاری و برنامه‌ریزی بر این دستگاه‌ها را دارد.

 

true
برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

true
false
true

tag heuer aquaracer calibre 5 automatic price tag heuer carrera calibre 1887 price replica watch breitling chronometre aerospace price breitling superocean heritage 46 chronograph replica watches how to change a metal watch band patek philippe double sided watch price replica watches