×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  جمعه - ۲۹ تیر - ۱۴۰۳  
true
true

در هشت ماهه سال ۲۰۱۳ میلادی تعداد ۱۸۲ کشور در جهان با ایران مبادلات بازرگانی انجام دادند که تراز بازرگانی ایران با ۹۶ کشور مثبت بود.

به گزارش مهر، براساس آمار دفتر فناوری اطلاعات و ارتباطات گمرک ایران، در این مدت ۵ کشور عراق، افغانستان، ترکمنستان، مصر و آذربایجان بیشترین تراز تجاری مثبت را با جمهوری اسلامی ایران داشتند.

صادرات ایران به عراق در مدت یاد شده به ۳میلیارد و ۹۷۰میلیون دلار رسید. این در حالی است که ۴۲میلیون دلار کالا از عراق به کشورمان وارد شد. همچنین در مدت یاد شده حجم صادرات کشورمان به افغانستان به یک میلیارد و ۷۳۱میلیون دلار رسید و واردات ایران از افغانستان تنها ۳میلیون دلار بوده است.

حجم صادرات ایران در هشت ماهه سال ۲۰۱۳ میلادی به ترکمنستان ۵۸۵میلیون دلار، مصر ۳۵۷میلیون دلار و آذربایجان ۳۳۴میلیون دلار بوده است.

ارزش کل صادرات جمهوری اسلامی ایران به کشورهایی که تراز تجاری کشورمان با آنها مثبت بوده در مجموع طی مدت یاد شده ۶میلیارد و ۹۷۷میلیون دلار بوده و این درحالی است که کل واردات کشورمان از این کشورها ۱۱۵میلیون دلار بوده است.

 

true
true
false
true

tag heuer aquaracer calibre 5 automatic price tag heuer carrera calibre 1887 price replica watch breitling chronometre aerospace price breitling superocean heritage 46 chronograph replica watches how to change a metal watch band patek philippe double sided watch price replica watches