×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  جمعه - ۳۱ فروردین - ۱۴۰۳  
true
true
سرمایه‌گذاری ۱۰ هزار میلیارد تومانی هلدینگ گردشگری ماهان در منطقه آزاد ماکو

اقتصادتهران: مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ماکو گفت: بعد از بررسی ظرفیت‌های گردشگری منطقه آزاد ماکو توسط هلدینگ گردشگری ماهان این شرکت قرارداد سرمایه گذاری حوزه گردشگری را از ۲۰ هزار میلیارد ریال به ۱۰۰ هزار ریال افزایش می‌دهد.

به گزارش اقتصادتهران، حسین گروسی در دیدار صمیمی با فعالان شبکه‌های مجازی منطقه آزاد ماکو افزود: سرمایه‌گذاری ماهان در بخش‌های گردشگری و باغداری کشور موفق بوده و در ماکو نیز  گامی تحولی برای ثروت‌آفرینی از ظرفیت‌های موجود منطقه آزاد ماکو خواهد بود.

وی ادامه داد: منطقه آزاد ماکودارای ظرفیت‌های کشاورزی و گردشگری خدادادی است اما تاکنون بهره‌برداری مناسبی از این ظرفیت‌ها در راستای تولید ثروت برای منطقه نشده که باید به‌دنبال طرح‌های تحول‌گرا با مشارکت شرکت‌های سرمایه‌گذاری موفق باشیم.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد تصریح کرد: براساس این تفاهم نامه طرح‌های سرمایه گذاری گردشگری حاشیه سد و روخدانه ارس از تفرجگاه سد ارس تا چشمه ثریا با همکاری طرفین به مرحله اجرا در خواهد آمد.

گروسی با اشاره به اینکه منطقه آزاد ماکو تحقق جهش تولید با مشارکت مردم را از سال گذشته آغاز کرده است بیان داشت: همه نهادها و ادارات منطقه در راستای حوزه مأموریتی خود، وظایف خود را برای تحقق شعار سال انجام دهند و برای مشارکت مردم تسهیل‌گری کنند.

وی اظهار کرد: سال گذشته برای مشارکت مردمی طرح هایی ارائه شد که شرکت‌ها و تعاونی های سهامی عام را برای مشارکت مردمی مطرح کردیم و امروز با انتخاب شعار سال تکلیف سنگین تر شده و ماکو باید پیشتاز در این خصوص باشد.

رئیس هیئت مدیره منطقه آزاد ماکو با اشاره به سرمایه گذاری ۵۰ هزار میلیارد ریالی احداث باغ پسته و گردو دراین منطقه اذعان کرد:‌ مگا پروژه هایی با این وسعت در بخش کشاورزی در زمینی به مساحت ۲۰۹۰ هکتار با کاشت درخت‌های اصلاح شده و نیزکاشت درخت در ۷۰۰ هکتار توسط یک شرکت دیگر منطقه آزاد ماکو را به یکی از موفق ترین مناطق آزاد در امنیت غذایی از مزرعه تا سفره تبدیل می‌کند.

وی به طرح جامع منطقه آزاد ماکو نیز اشاره کرد و گفت: با اجرای این طرح قطعا این منطقه یکی از موفق ترین مناطق آزاد کشور تبدیل می شود چرا که ماکو تنها منطقه‌ای است که تمام پتانسیل ها را یکجا دارد.

گروسی با اشاره به اینکه از انتقاد سازنده استقبال می کنیم از برگزاری جلسات بیشتر و گسترش ارتباط با رسانه‌ها در سال جدید خبر داد.

وی خواستار ایجاد خانه مطبوعات در منطقه ازاد ماکو شد و بیان داشت: امروز سرعت اخبار فضای مجازی از سرعت صوت و نور بیشتر شده است لذا سرعت اخبار می تواند نقش مهمی در وحدت و همدلی یک جامعه داشته باشد.

true
برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

true
false
true

tag heuer aquaracer calibre 5 automatic price tag heuer carrera calibre 1887 price replica watch breitling chronometre aerospace price breitling superocean heritage 46 chronograph replica watches how to change a metal watch band patek philippe double sided watch price replica watches