×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  سه شنبه - ۸ خرداد - ۱۴۰۳  
true
true
سالی پر رونق و مملو از سرمایه گذاری در انتظار منطقه آزاد اروند است

در حالی منطقه آزاد اروند در همایش ملی مناطق آزاد که پیش از برگزاری نمایشگاه بین المللی اکسپوی تهران و در مشهد مقدس برگزار شد؛ موفق به کسب مقام برتر در حوزه های عمران و زیربنایی، حقوقی و فرهنگی در میان مناطق آزاد کشور گردید که این منطقه در راستای صادرات غیر نفتی حرف‌های زیادی برای گفتن دارد، به طوری که این منطقه با بیش از ۵۵۰ میلیون دلار صادرات بیشترین میزان صادرات را بین مناطق آزاد کشور به خود اختصاص داده است.

به گزارش خبرنگار اقتصادتهران، رشد صادرات محصولات این منطقه به کشورهای گذشته طی سال گذشته بیان‌گر آن است که این منطقه توانسته در سالی که گذشت، به اهداف از پیش تعیین شده خود برسد و از سوی دیگر، عزم خود را برای افزایش صادرات غیر نفتی در سال جاری نیز به طور جدی جزم کرده است.

علی زارعی، مدیرعامل سازمان منطقه آزاد اروند در سومین روز از برگزاری نمایشگاه بین المللی اکسپوی ۲۰۲۴ تهران در نشستی در جمع خبرنگاران، ضمن اشاره به دستاوردهای این منطقه یادآور شد که این منطقه با حذف کاغذ بازی اداری در زمینه سهولت کسب و کار، بر اساس شاخص‌های بین المللی رتبه نخست را در کشور به دست آورده و هم اکنون صدور مجوز به ‌صورت آنلاین در مدت چهار ساعت در این منطقه امکان پذیر گردیده است.

این در حالی است که شرایط تسهیل روند امور در این منطقه آزاد به گونه‌ای است که دریافت درخواست تمامی سرمایه گذاران به صورت سیستمی در راستای پیاده سازی طرح جامع سرمایه گذاری، در این منطقه با جدیت پیگیری شده به گونه‌ای که به گفته زارعی حدود ۱۵۰ تقاضای سرمایه گذاری به مبلغ ۴۲۷ هزار و ۴۴۰ میلیارد ریال در آبادان و خرمشهر تاکنون به ثبت رسیده است.

این موارد در حالی است که به گفته زارعی در پی ارزیابی عملکرد دبیرخانه شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی، سهولت کسب کار، جذب سرمایه گذار و دیگر معیارها، منطقه آزاد اروند در جایگاه مطلوبی نسبت به سایر مناطق آزاد قرار گرفته است.

لازم به ذکر است پل جدید در خرمشهر با پیشرفت فیزیکی حدود ۳۰ درصد یکی از مهم‌ترین طرح‌های عمرانی در این منطقه آزاد کشور است که بخشی از اعتبار ۱۵ هزار و ۸۰۰ میلیارد ریالی پروژه‌های عمرانی در آبادان و خرمشهر را به خود اختصاص داده که تا پیش از پایان عمر دولت سیزدهم به بهره برداری خواهد رسید.

به گفته مدیرعامل این منطقه آزاد، اروند می‌کوشد تا در رویدادهای اقتصادی کشور در سال جاری با جدیت شرکت کرده و مصمم است تا ظرفیت‌های منطقه آزاد اروند و فرصت‌های سرمایه‌‎گذاری موجود در این منطقه را برای سرمایه گذاران معرفی نماید.

گفتنی است هیات‌های خارجی متعددی از غرفه این سازمان در نمایشگاه بین المللی اکسپو بازدید کرده و با مدیرعامل این منطقه آزاد به بحث و گفت و گو پرداختند.

true
برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

true
false
true

tag heuer aquaracer calibre 5 automatic price tag heuer carrera calibre 1887 price replica watch breitling chronometre aerospace price breitling superocean heritage 46 chronograph replica watches how to change a metal watch band patek philippe double sided watch price replica watches