×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  جمعه - ۳ اردیبهشت - ۱۴۰۰  
true
true
رشد ۳۹۴ درصدی بارش‌های حوضه آبریز مرزی شرق کشور

اقتصادتهران: میزان بارش‌های حوضه آبریز مرزی شرق کشور درحالی تا ۲۴ دی ماه به ۷۰.۶ میلیمتر رسید که در سال آبی پارسال(۹۷-۹۸) به میزان ۱۴.۳ میلیمتر بارش ثبت شد و به این ترتیب بارندگی‌های این حوضه رشدی ۳۹۴درصدی را نشان می دهد.

میانگین بارش‌های دوره بلند مدت ۵۱ ساله حوضه آبریز مرزی شرق تا ۲۴ دی ماه نیز به رقم ۲۵.۹ میلیمتر رسیده که میزان این بارش‌ها از رشد ۱۷۲ درصدی برخودار شده است.

میزان بارش‌های ۶ حوضه اصلی آبریزکشور براساس تازه ترین گزارش شرکت مدیریت منابع آب ایران از ابتدای سال آبی جاری(مهرماه ۹۸ تا انتهای شهریور۹۹) تا ۲۴ دی ماه به رقم ۱۲۸.۵ میلیمتر بالغ شده که در مقایسه با مدت مشابه پارسال با بارش ۱۱۷.۳ میلیمتری رشدی ۱۰درصدی دارد.

میزان بارش‌های حوضه آبریز قره قوم هم تا ۲۴ دی ماه رقم ۸۲.۵ میلیمتری را ثبت کرده که این رقم نسبت به دوره مشابه پارسال که ۷۴.۳ میلیمتر بارندگی داشت و رشد ۱۱ درصدی را نشان می دهد.

حوضه آبریز فلات مرکزی ایران هم تا روز۲۴ دی ماه ۸۵.۶ میلیمتر بارندگی را تجربه کرده که در مقایسه با مدت مشابه در سال آبی پارسال که ۵۸.۴ میلیمتر بارندگی داشت و رشد ۴۷ درصدی دارد.

میزان بارش‌های حوضه آبریز خلیج فارس و دریای عمان تا بیست و چهارمین روز دی ماه درحالی به رقم ۲۲۴.۲ میلیمتر رسید که رقم بارش‌های آن پارسال ۲۲۱.۷ میلیمتر بود و رشد یک درصدی بارش را تجربه می کند.

همچنین روند بارش‌ها در حوضه آبریز دریای خزر و دریاچه ارومیه روندی کاهشی تا ۲۴ دی ماه است و براساس گزارش شرکت مدیریت منابع آب ایران حوضه آبریز دریای خزر درحالی ۱۵۴.۱ میلیمتر بارندگی دارد که میزان بارش‌های آن پارسال ۱۹۵.۶ میلیمتر بود که رشد منفی بارش‌ها در این حوزه آبریز را نشان می‌دهد.

true
برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

true
false
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false