×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  یکشنبه - ۲۶ فروردین - ۱۴۰۳  
true
true
درگیری مستانه ۲ دوست با قتل گره خورد

درگیری مستانه دو دوست در باغی در یافت آباد با قتلی هولناک یکی از آنها پایان یافت.

به گزارش مهر، ساعت ۸ و ۳۰ دقیقه ششم تیر ماه امسال از طریق مرکز فوریت های پلیسی ۱۱۰ ، کشف جسد مرد جوانی در داخل باغی در بلوار معلم، انتهای خیابان فاخری به کلانتری ۱۵۱ یافت آباد اعلام شد .

با حضور مأموران در محل و انجام بررسی های اولیه مشخص شد که جسد متعلق به “آصف” ۲۷ ساله است که با ضربات متعدد به ناحیه سر و قسمت های مختلف بدن به قتل رسیده که بلافاصله موضوع به قاضی کشیک ویژه قتل و پلیس آگاهی تهران بزرگ اعلام شد .

با تشکیل پرونده مقدماتی با موضوع “قتل عمد” و به دستور شعبه دهم بازپرسی دادسرای امور جنایی تهران ، پرونده برای انجام تحقیقات تکمیلی در اختیار اداره دهم ویژه قتل پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت .

کارآگاهان در اولین مرحله به تحقیق از صاحبِ یکی از کارگاه های واقع در داخل باغ پرداختند که هنگام مراجعه به کارگاه محل کارش ، با جسد مقتول روبرو و موضوع را به پلیس اطلاع داده بود .

صاحب کارگاه آهن فروشی در اظهاراتش گفت : من مسئول کارگاه آهن فروشی هستم و به همین علت کلید باغ و کارگاه در اختیارم است . ساعت هشت صبح ، زمانی که برای باز کردن در کارگاه به باغ مراجعه کردم ، ناگهان پس از باز کردن در متوجه جسد آصف در داخل باغ شدم که بلافاصله موضوع را به ۱۱۰ خبر دادم .

با توجه به اظهارات صاحب کارگاه آهن فروشی و شناسایی “پیمان . ش” ۲۶ ساله به عنوان شخصی که مقتول آخرین بار با وی بوده، تحقیقات از پیمان در دستور کار کارآگاهان اداره دهم قرار گرفت .

سرانجام ساعت ۱۶ و ۳۰ دقیقه ششم تیر ماه پیمان با مراجعه به اداره دهم و معرفی خود به عنوان قاتل ، در اظهارات اولیه به کارآگاهان گفت : شب گذشته با فردی به نام آصف در محله یافت آباد درگیر شدم که با ضربات چاقو ، وی را از پای در آوردم.

پیمان در خصوص انگیزه ارتکاب جنایت به کارآگاهان گفت : شب حادثه ، به همراه آصف مشروب خورده و برای استراحت به باغ رفته بودیم که در همان حالت مستی با یکدیگر درگیر شده و من چندین ضربه چاقو به گردن آصف زدم .

در حالیکه پیمان در اظهارات اولیه مدعی بود که جنایت را به تنهایی مرتکب شده ، کارآگاهان اداره دهم با مراجعه به محل جنایت به بررسی میدانی از محل پرداختند. همزمان، نظریه پزشکی قانونی در خصوص علت مرگ نیز اعلام شد .

بر اساس نظریه پزشکی قانونی ، علاوه بر آثار متعدد ناشی از اصابت جسم تیز و برنده به قسمت های مختلف بدن ، شکستگی های ناشی از اصابت ضربات جسم سخت به ناحیه سرِ مقتول نیز مورد شناسایی قرار گرفت و این در حالی بود که پیمان در طول تحقیقات ، هیچگونه اشاره ای به ضربات با جسم سخت به سر مقتول نکرده بود. کارآگاهان اداره دهم نیز با انجام بررسی های میدانی از محل جنایت اطمینان داشتند که قتل نمی توانسته تنها از سوی یک نفر صورت گرفته باشد .

با توجه به شواهد ، دلایل و مدارک به دست آمده که نشان از حضور فرد یا افرادی دیگر در ارتکاب جنایت داشت ، کارآگاهان به تحقیق از پیمان پرداخته و وی لب به اعتراف گشود و یکی از دوستانش به نام “امیر . ع” ۲۳ ساله را به عنوان همدست خود در ارتکاب جنایت معرفی کرد .

پیمان در اظهارات جدید خود به کارآگاهان گفت : پیش از مراجعه به باغ به همراه مقتول در داخل پارک نشسته و مشروب خورده بودیم . آصف با مراجعه به صاحب کارگاه داخل باغ از وی درخواست کلید کانکس داخل باغ را کرده بود که صاحب کارگاه پس از دادنِ کلید به آصف ، هر دو نفرمان را تا در باغ رساند . هنوز مدت زیادی از حضورمان در داخل باغ نگذشته بود که شوخی شوخی با یکدیگر درگیر شدیم و من نیز با یکی از دوستانم به نام امیر تماس گرفته و او نیز با موتور آمد . پس از رسیدن امیر ، در حالیکه هنوز مست بودم آصف را صدا زده و به محض نزدیک شدنش ضربه اول را با چاقو به سینه اش زدم که روی زمین افتاد . امیر نیز به طرفداری از من چند ضربه چاقو زد و زمانیکه قصد داشت تا با موتور از باغ خارج شود ، از او خواستم تا مرا تنها نگذارد که امیر از موتور پیاده شد و با بلوک سیمانی چند ضربه به سر آصف زد و همزمان با وی ، من نیز ضربات چاقو را به قسمت های مختلف بدن آصف می زدم .

با توجه به اعترافات پیمان و معرفی امیر به عنوان شریک جنایت ، دستگیری وی در دستور کارآگاهان قرار گرفت و سرانجام متهم شماره ۲ پرونده نیز دستگیر و به مشارکت در جنایت اعتراف کرد .

امیر با تأیید اظهارات پیمان ، در خصوص انگیزه خود در ارتکاب جنایت به کارآگاهان گفت : من هیچ اختلافی با مقتول نداشتم و پیمان از من خواسته بود تا به او کمک کنم.

سرهنگ کارآگاه آریا حاجی زاده ، معاون مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی تهران بزرگ ، با اعلام این خبر گفت : با توجه به اعترافات صریح هر دو متهم به ارتکاب جنایت ، قرار بازداشت موقت از سوی مقام قضایی برای هر دو متهم صادر و متهمان برای انجام تحقیقات تکمیلی در اختیار اداره دهم ویژه قتل پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفته اند.

 

true
برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

true
false
true

tag heuer aquaracer calibre 5 automatic price tag heuer carrera calibre 1887 price replica watch breitling chronometre aerospace price breitling superocean heritage 46 chronograph replica watches how to change a metal watch band patek philippe double sided watch price replica watches