×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  شنبه - ۲ تیر - ۱۴۰۳  
true
true
خودروهای با کیفیت و بی کیفیت تولید داخل معرفی شدند

براساس جدیدترین گزارش تحلیل کیفیت خودروها شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران، خودروی نیسان تیانا با ۳ نمره منفی و خودروی ام.وی.ام ۱۱۰ با ۸۶٫۷ نمره منفی به ترتیب در صدر و ذیل جدول رده بندی کیفی گروه سبک سواری خودروهای تولید داخل در آبان ماه قرار گرفتند.

به گزارش ایرنا، شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران روز دوشنبه در آخرین بررسی کیفی خودروها، جدیدترین آمار رده بندی کیفی خودروهای داخلی را اعلام کرد.

براساس این گزارش، در آبان ماه ۹۲ مجموع خودروهای تولید شده در داخل کشور اعم از سبک و سنگین نسبت به ماه قبل با کاهش ۱٫۱ درصدی و در مقایسه با زمان مشابه سال قبل با روند نزولی ۱۷٫۳ درصدی مواجه شد. در ماه اخیر ۹۹ درصد از حجم خودروهای تولید شده در داخل کشور به خودروهای سبک (سواری و وانت) و یک درصد نیز به خودروهای گروه سنگین (مسافری و باری) اختصاص داشته است.

در بخش سواری شاهد افزایش ۶٫۷ درصدی شمارگان تولید نسبت به ماه قبل بودیم که قطع تولید خودروی رنو مگان و کاهش تولید سایر خودروهای شرکت پارس خودرو از جمله نیسان تیانا، پارس تندر و تندر ۹۰ از جمله عوامل اصلی در ایجاد این روند نزولی هستند. از دیگر نکات مهم در مورد تولید خودروهای سواری ساخت داخل می توان به تولید مجدد لیفان (۱۸۰۰) ۶۲۰ در شرکت کرمان موتور و همچنین افزایش تولید خودروهای شرکت مدیران خودرو ام.وی.ام X33 و ام.وی.ام ۵۳۰ و ام.وی.ام ۱۱۰ اشاره کرد.

تعداد خودروهای ارزشیابی شده نسبت به ماه قبل ۲۰٫۲ درصد افزایش یافت به طوری که در مجموع ۱۵ خودرو مورد بازرسی قرار گرفت که ۱۰ مدل در سطح کیفی خیلی خوب و ۵ مدل هم در سطح کیفی خوب قرار گرفتند.

در این گزارش کیفیت ۱۵ خودروی سواری تولید داخل در آبان ماه امسال مورد بررسی قرار گرفته و خودروها بر حسب نمرات منفی کسب شده در رده های اول تا پانزدهم جای گرفته اند.

براساس معیارهای ارزیابی، این تعداد مدل خودرو مورد نظر به لحاظ عیوب فنی و عملکردی شامل ˈسیستم فنربندی، تعلیق و فرمانˈ، ˈسیستم موتور و انتقال قدرتˈ، ˈترمزˈ، ˈتجهیزات الکتریکیˈ، به لحاظ عیوب تزئینات و مونتاژی شامل ˈ تزئیناتˈ و ˈصداهای غیرعادیˈ، عیوب بدنه شامل ˈبدنهˈ و ˈنفوذ آبˈ و عیوب ˈرنگˈ بررسی شده اند.

در بخش عیوب فنی و عملکردی خودروهای سواری، خودروی سایپاX131 بیشترین نمرات منفی را کسب کردند. از طرف دیگر شاهد افت ۹٫۸ درصدی میانگین نمره منفی این خودرو نسبت به ماه قبل هستیم که بیشترین تاثیر در این روند مربوط به خودروهای ام.وی.ام ایکس ۳۳ است.

در بخش تزئینات و مونتاژی خودروهای پژو ۴۰۵ و سمند بیشترین نمرات منفی را کسب کردند. در این بخش شاهد بهبود ۲٫۶درصد میانگین نمره منفی نسبت به ماه قبل هستیم که بیشترین تغییر مربوط به خودروهای سایپا ایکس ۳۳ پارس خودرو و ام.وی.ام ۱۰ است.

در بخش بدنه خودروهای سایپا ایکس ۱۳۱ و سایپا ایکس ۱۳۱ پارس خودرو بیشترین نمرات منفی را کسب کردند، همچنین نسبت به ماه قبل در این بخش افت ۵ درصدی را شاهد هستیم که بیشترین تاثیر در ایجاد این روند نزولی، مربوط به خودروهای ام.وی.ام ۱۱۰ و سمند است.

در بخش رنگ نیز میانگین نمره منفی نسبت به ماه قبل ۱۱٫۴ درصد تنزل یافت که به طور عمده مربوط به افزایش نمره منفی خودروهای ام.وی.ام ۱۱۰ ، سایپا ایکس ۱۳۱ در این بخش است. همچنین خودروهای لیفان ایکس ۶۰ و الیفان (۱۸۰۰) ۶۲۰ بیشترین نمرات منفی را در بخش رنگ کسب کردند.

براساس این گزارش، تعداد ایرادات مهم و اساسی در بخش سواری به میزان ۱۰۰ درصد افزایش یافت که عمدتا مربوط به افزایش تعداد این ایرادات در خودروی سایپا ایس ۱۳۱ است.

شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران (ISQI) در گزارش خود اعلام کرد که در نهایت میانگین نمره منفی خودروهای گروه سواری دارای تنزل کیفی ۳٫۴ درصدی بوده که بخش عمده آن مربوط به قطع تولید خودروی با کیفیت رنو مگان و افزایش میانگین نمره منفی نیسان تیانا است.

 

 

true
true
false
true

tag heuer aquaracer calibre 5 automatic price tag heuer carrera calibre 1887 price replica watch breitling chronometre aerospace price breitling superocean heritage 46 chronograph replica watches how to change a metal watch band patek philippe double sided watch price replica watches