×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  جمعه - ۲۹ تیر - ۱۴۰۳  
true
true
حل بخشی از مشکلات صادرات غیرنفتی در برنامه ۱۰۰ روزه دولت

رئیس سازمان توسعه تجارت هدف‌گذاری صادرات غیرنفتی کشور را در سال جاری رسیدن به رقم ۵۹ میلیارد دلار اعلام کرد و گفت: قرار است بخشی از مشکلات حوزه صادرات غیرنفتی در برنامه ۱۰۰ روزه اقتصادی دولت یازدهم حل شوند.

حمید صافدل در گفت‌وگو با ایسنا از بررسی چالش‌های فعلی حوزه صادرات غیرنفتی در سازمان توسعه تجارت ایران خبر داد و گفت: درراستای اولویت‌بندی ۱۰۰ روزه برای حل مشکلات اجرایی وزارت صنعت، معدن و تجارت در حوزه فرابخشی صادرات غیرنفتی، قرار است محورهای اصلی مشکلات این حوزه با کسب نظرات کلیه صاحب نظران و کارشناسان و فعالان اقتصادی جمع‌آوری و دسته‌بندی شود تا بعد از آن با اجرای راهکارهای پیشنهادی در فرایندهای تصمیم‌سازی بازنگری شده و مشکلات موجود اصلاح شوند.

او با اشاره به اینکه امسال در سال سوم برنامه پنجم توسعه قرار داریم، گفت: تحقق شعار حماسه اقتصادی در گرو تحقق برنامه ۵۹ میلیارد دلاری صادرات غیرنفتی در سال جاری است که اگر این هدف محقق شود زودتر از پایان برنامه پنجم به هدف بزرگتر برابری واردات در مقابل صادرات غیرنفتی دست پیدا می‌کنیم.

وی افزود: در صورت تحقق هدف فوق می‌توانیم کل ارز موردنیاز برای واردات را از محل صادرات غیرنفتی تامین کنیم و ارز صادرات نفت فقط در بخش زیرساخت‌ها مورد استفاده قرار گیرد و وارد مصرف روزانه کشور نشود.

رئیس سازمان توسعه تجارت با اشاره به اینکه توسعه اقتصادی کشور بدون توسعه تولید صادرات‌گرا ممکن نیست، اظهار کرد: امسال باید واردات در خدمت تولید و تولید در خدمت صادرات غیرنفتی و رونق فضای کسب و کار قرار گیرد.

صافدل با اشاره به اینکه ارزش افزوده تولید باید در هنگام صادرات مورد توجه قرار گیرد، عنوان کرد: امسال صادرات محصولات دانش بنیان و با ارزش افزوده بالا در اولویت قرار گرفته است.

به گفته وی برای سال جاری صادرات ۵۹ میلیارد دلاری هدف‌گذاری شده که ۴۱ میلیارد دلار آن مربوط به صادرات کالا و ۱۸ میلیارد دلار نیز مربوط به صادرات خدمات فنی و مهندسی است.

true
true
false
true

tag heuer aquaracer calibre 5 automatic price tag heuer carrera calibre 1887 price replica watch breitling chronometre aerospace price breitling superocean heritage 46 chronograph replica watches how to change a metal watch band patek philippe double sided watch price replica watches