×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  دوشنبه - ۲۰ اردیبهشت - ۱۴۰۰  
true
true
تفاهم نامه ساخت هزار مدرسه‌ در مناطق کمتر توسعه یافته امضا شد

اقتصادتهران: تفاهم‌نامه ساخت یک هزار مدرسه در مناطق کمتر توسعه یافته کشور تا سال ۱۴۰۰ روز یکشنبه بین محمد مخبر، رییس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) و سید محمد بطحایی، وزیر آموزش و پرورش در محل بنیاد برکت منعقد شد.

به گزارش ایرنا، ستاد اجرایی فرمان حضرت امام خمینی (ره) پس از بهره‌برداری و تحویل هزار مدرسه برکت با ۶ هزار کلاس درس، هزار مدرسه دیگر (هزار مدرسه دوم برکت) را از طریق بنیاد برکت در مناطق کمتر توسعه یافته کشور می سازد.

بر اساس این تفاهم نامه، ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره ) برای بنیاد برکت و با هماهنگی سازمان نوسازی توسعه و تجهیز مدارس «هزار مدرسه دوم برکت»را می سازد.

ارائه برنامه زمانبندی احداث مدارس و تامین اعتبار مورد نیاز و تکمیل مدارس طبق برنامه سالیانه از تعهدات ستاد اجرای فرمان امام حضرت امام ره در این تفاهم نامه است.

پیشنهاد مکان ساخت مدارس با اولویت مناطق محروم و تامین زمین مناسب و بدون معارض، تامین کادر، آموزشی و اداری مدارس، اداره مدارس و عدم تغییر کاربری مدارس از تعهدات وزارت آموزش و پرورش در این تفاهم نامه به شمار می‌رود.

مدرسه سازی یکی از بنیادی ترین فعالیت های اجتماعی و زیربنایی ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره )که از طریق بنیاد فرهنگی در روستاها و مناطق کمتر توسعه یافته کشور انجام شود.

بنیاد برکت برای تامین فضای مناسب ایمن ،استاندارد و مجهز آموزشی برای دانش آموزان ساکن مناطق کمتر توسعه یافته آموزش و پرورش در تعامل مستمر است و ساخت مدارس بر مبنای اعلام نیاز اداره کل آموزش و پرورش استان ها با اولویت مناطق محروم و نیازمند انجام شود.

تاکنون یک هزار مدرسه برکت با ۶ هزار کلاس درس و حجم سرمایه گذاری ۷۰۰ میلیارد تومان توسط بنیاد برکت وابسته به ستاد اجرایی فرمان امام خمینی( ره) احداث و برای استفاده دانش آموزان مناطق کمتر توسعه یافته تحویل آموزش و پرورش شده است.

تعداد دو هزار و ۵۰ روستا زیر پوشش مدارس برکت قرار گرفته اند و ظرفیت دانش آموز پذیری مدارس بهره برداری شده بنیاد برکت حدود ۱۳۰ هزار نفر است.

true
برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

true
false
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false