×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  یکشنبه - ۳۰ اردیبهشت - ۱۴۰۳  
true
true
تشریح مهم‌ترین شگفتانه‌های دومین اختتامیه جشنواره پژواک

اقتصادتهران: دبیر دومین دوره از جشنواره ملی مستند رادیویی پژواک گفت: تقدیر از داوود نماینده به عنوان «آقای مستند» و علی اصغر نادر پور گزارشگر میدانی رادیو ایران به عنوان «صدای روستا» و بزرگداشت جایزه ویژه خانم اعتماد سعید از مهمترین شگفتانه های دومین اختتامیه پژواک است.

به گزارش خبرنگار اقتصادتهران؛ حمیدرضا افتخاری، دبیر دومین دوره از جشنواره ملی مستند رادیویی پژواک نشستی خبری که صبح امروز چهارشنبه ۱۳ اردیبهشت ماه در سالن جلسات ساختمان شهدای رادیو برگزار شد، با اعلام این خبر  گفت: در این دوره از جشنواره ۶۲ درصد جوایز به بانوان تعلق می‌گیرد و در روز اختتامیه از خانواده شهید احمد کاظمی تقدیر خواهد شد.

افتخاری در ادامه افزود: دومین جشنواره رادیویی پژواک، به طور رسمی از ۲۶ مهر با اعلام فراخوان جشنواره آغاز به کار کرد. جشنواره در دو بخش حرفه‌ای و مردمی آثار دریافت کرد. جمعاً ۵۹۰ اثر به مرحله انتخاب آثار راه پیدا کرد که ۴۳۱ اثر در بخش حرفه‌ای و ۱۵۳ اثر در بخش مردمی بود.

افتخاری با بیان اینکه جشنواره اول در حوزه تخصصی اثر خودش را روی آنتن گذاشته است، تصریح کرد: دلیل راه اندازی مستند هم همین بود احیاء این گونه سخت در ساختار رادیو که در بخش مستمر ما آثار خوبی را دریافت کردیم.

وی با بیان اینکه بخش ویژه در دو موضوع شهدای مدافع امنیت و حوادث تروریستی فعالیت کرد، گفت: در بخش مردمی و هم بخش حرفه ای، برنامه سازان و مردم می توانستند در بخش ویژه شرکت کنندکه در بخش مردمی با رشد کیفی و در بخش حرفه ای با رشد کمی آثار روبرو هستیم.

دبیر دومین دوره از جشنواره ملی مستند رادیویی پژواک گفت: حوادث تروریستی چند ماه اخیر بستر خوبی برای مستند سازی بود و آثار قابل توجهی از شیراز، فارس و ایزه دریافت شد. این مستندها روایت خوبی بود از آن چیزی که اتفاق افتاده بود. خیلی ساده، روان، شیرین و جذاب داورها اثر را گوش دادند، راستی آزمایی کردند. حتی مراقبت از این موضوع کردند که صدای مستند تلویزیونی در این آثار دریافت نشود.

وی تصریح کرد: موضوع حوادث تروریستی فقط به موضوعات اخیر جامعه بسنده نشده بود و برنامه سازان می‌توانستند به تمامی حوادث تروریستی پس از موضوع انقلاب بپردازند.

افتخاری با اشاره به جوایز برگزیدگان نهایی اولین دوره جشنواره ملی مستند رادیویی و ساماندهی ۴ نفر از برگزیدگان، گفت: برای برگزیدگان این دوره هم اتفاق‌های خوبی صورت گیرد و امید است مجوز استخدامی برای برگزیدگان دور دوم توسط رئیس سازمان صورت گیرد.

وی با اشاره به جوایز برگزیدگان گفت: اعلام جوایز در فراخوان جشنواره بیان شده بود، اما به برگزیده نهایی ۱۵ میلیون تومان، در بخش ساختاری ۱۲ میلیون و بهترین اثر جشنواره ۲۰ میلیون تعلق می گیرد.

افتخاری در بخش دیگر صحبت‌هایش افزود: با حداقل‌ها جشنواره برگزار شد، ۱۹۰ اثر از مراکز استان‌ها دریافت شد، ۲۴۰ اثر از شبکه های رادیویی و ۵۳ اثر از شبکه های رادیویی که مربوط به بخش مستمر بوده است.

true
true
false
true

tag heuer aquaracer calibre 5 automatic price tag heuer carrera calibre 1887 price replica watch breitling chronometre aerospace price breitling superocean heritage 46 chronograph replica watches how to change a metal watch band patek philippe double sided watch price replica watches