×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  چهارشنبه - ۲۹ فروردین - ۱۴۰۳  
true
true
تراز تجاری کیش مثبت است

اقتصادتهران: سرپرست مدیریت توسعه تجارت و امور گمرکی منطقه آزاد کیش گفت: تراز تجاری منطقه آزاد کیش مثبت است و سامانه «epl» گمرک در این منطقه اجرا نشده و گزارش‌های مبتنی بر سامانه مذکور، برای منطقه آزاد کیش غیرقابل استناد است.

“مهدی ذوقی” در گفت‌وگو با ایرنا با اشاره به انتشار خبری مبنی صفر بودن صادرات منطقه آزاد کیش افزود: اگر صادرات و امور ارزآور را از یکسو و واردات و امور ارزبر را از سوی دیگر در نظر بگیریم، تراز تجاری منطقه آزاد کیش مثبت است.

وی گفت: در سرزمین اصلی، تشریفات و اطلاعات واردات و صادرات از طریق سامانه‌ گمرک جمهورز اسلامی موسوم به «epl» انجام و مدیریت می‌شود، اما این سامانه تاکنون در منطقه آزاد کیش اجرا نشده و بر این اساس محاسبات مربوط به تراز تجاری از آن سامانه نیز درست نبوده و مرجع اصلی محاسبه تراز ارزآوری و یا خروج ارز مترتب بر بازرگانی کالا، سامانه گمرک آنلاین کیش است.

ذوقی با بیان اینکه حسب قوانین و ضوابط موضوعه مناطق آزاد تجاری – صنعتی، مفهوم واردات و صادرات بین این منطقه از یکسو و دیگر کشورهای خارجی، سایر مناطق و یا سرزمین اصلی از سوی دیگر اطلاق می‌شود، توضیح داد: بر اساس آمارهای موجود نزدیک‌به نیمی از واردات منطقه آزاد کیش برای مصارف داخلی جزیره اعم از کیشوندان و گردشگران این منطقه انجام می‌شود.

وی تاکید کرد: بر اساس آمارهای مستند و متقن موجود، صادرات و ارزآوری کیش بیش از واردات است.

 

 

 

 

true
برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

true
false
true

tag heuer aquaracer calibre 5 automatic price tag heuer carrera calibre 1887 price replica watch breitling chronometre aerospace price breitling superocean heritage 46 chronograph replica watches how to change a metal watch band patek philippe double sided watch price replica watches