×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  دوشنبه - ۲۵ تیر - ۱۴۰۳  
true
true
تجربه ماه رمضانی متفاوت در بازار تلفن‌همراه و لپ‌تاپ

طی چند هفته اخیر بهای ارز سقوط پیدا کرد ولی در هفته گذشته قیمت‌ها ثابت ماند و تغییرات زیادی در قیمت ارز نداشتیم، همین امر باعث شد محصولاتی که تا ۱۵ درصد کاهش قیمت داشتند، مجددا افزایش یابند ولی باز هم به نسبت دوماه قبل بهای لپ‌تاپ و گوشی تلفن همراه ۵ درصد کاهش دارد.

به گزارش ایلنا، هرسال با آغاز ماه مبارک رمضان بازار وسایل الکترونیکی از تلفن‌همراه گرفته تا لپ‌تاپ و کامپیوتر دچار رکود می‌شد، علاوه براین در دو سال گذشته به دلیل نوسانات نرخ ارز و افزایش قیمت کالا‌ها این رکود چندین برابر شده بود.

عموم مردم هر ساله در ماه مبارک رمضان، کمتر خرید و فروش داشتند و واردکنندگان هم با توجه به این موضوع کالای کمتری وارد می کردند که همین امر باعث افزایش قیمت و همچنین رکود بازار می‌شد، ولی امسال بازار رایانه و گوشی‌تلفن همراه وضعیت تازه‌ای را تجربه می‌کند.

بنابر آمار بازار، بسیاری از مردم که برای خرید دست نگه داشته بودند و منتظر مشخص شدن تکلیف انتخابات و کاهش بیشتر بهای کالاها بودند با ثابت شدن قیمت‌ها خریدهای خود را دوباره از سر گرفته‌اند.

آرش فکوری کارشناس بازار لپ‌تاپ در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا بااشاره به رونق بازار در ماه رمضان۹۲، اظهار داشت: امسال برخلاف سال‌های گذشته رکودی را شاهد نیستیم و همه فروشندگان از وضعیت خرید و فروش راضی هستند.

وی ادامه داد: طی چند هفته اخیر بهای ارز سقوط پیدا کرد ولی در هفته گذشته قیمت‌ها ثابت ماند و تغییرات زیادی در قیمت ارز نداشتیم، همین امر باعث شد محصولاتی که تا ۱۵ درصد کاهش قیمت داشتند، مجددا افزایش یابند ولی باز هم به نسبت دوماه قبل بهای لپ‌تاپ و گوشی تلفن همراه ۵ درصد کاهش دارد.

این کارشناس بازار خاطرنشان کرد: یکی دیگر از دلایل افزایش مجدد قیمت‌ها کمبود کالا در بازار است، واردکنندگان مانند سالهای گذشته واردات کالا انجام ندادند و درحال حاضر بخش بزرگی از محصولاتی که در بازار وجود دارد همان کالاهای گذشته با خرید ارز ۳۸۰۰ تومانی است. وی ادامه داد: با وجود افزایش بهای لپ‌تاپ و تلفن همراه و همچنین کمبود محصولات، جالب آن است که باز هم در ماه مبارک رمضان رونق وجود دارد و هیچ رکودی انجام نشده است.

به گزارش ایلنا، درحال حاضر بازار تلفن‌همراه به‌نسبت بازار لپ‌تاپ از رفت و آم بیشتری برخوردار است و خریداران و فروشندگان مانند ماه‌های گذشته به کار خود مشغول‌اند. این درحالی است که بسیاری از کارشناسان پیش‌بینی می‌کردند که ماه رمضان امسال مانند سال‌های گذشته دچار رکود شود ولی بازار الکترونیکی امسال شگفتی آفرید تا نشان دهد که این بازار زیاد پایبند پیش‌بینی‌ها نیست.

 

true
برچسب ها :
true
false
true

tag heuer aquaracer calibre 5 automatic price tag heuer carrera calibre 1887 price replica watch breitling chronometre aerospace price breitling superocean heritage 46 chronograph replica watches how to change a metal watch band patek philippe double sided watch price replica watches