×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  جمعه - ۳ اردیبهشت - ۱۴۰۰  
true
true
بیمه توسعه با پرداخت تمامی خسارات، با توان مضاعف به فعالیت خود ادامه می دهد

اقتصادتهران: مدیرعامل بیمه توسعه از بازگشت این شرکت به چرخه فعالیت در صنعت بیمه کشور در سال آینده خبر داد.

به گزارش خبرنگار اقتصادتهران، دکتر سعید افشاری، در نشستی که با حضور مدیرعامل بیمه ایران و جمعی از مدیران شرکت های بیمه ایران و توسعه برگزار شد، ضمن بیان این مطلب، گفت: از ابتدای آغاز به کار اینجانب در بیمه توسعه که دو سال پس از وقوع بحران در شرکت رخ داد، تاکنون جلسات متعدد و مطلوبی برای تسویه حساب بازماندگان خسارات زیاندیدگان بیمه توسعه برگزار شده که خوشبختانه تا به حال بیش از ۹۰ درصد خسارات پرداخت شده و مقرر گردیده که باقیمانده خسارات نیز تا پایان سال پرداخت شود.

وی افزود: بیمه توسعه با همت خود و در کنار مجموعه عوامل بیمه ایران توانستند بدون آن که ذره ای فشار به دولت و سیستم اقتصادی کشور وارد شود از این آزمون سربلند بیرون آمده و با فروش اموال خود، خسارات پرونده زیاندیدگان را پرداخت کند.

در همین رابطه، رضائی مدیرعامل شرکت سهامی بیمه ایران در این مراسم گفت: بیمه ایران در ایفای رسالت های اجتماعی و علاوه بر وظایف حرفه ای و در اجرای مصوبه شورای عالی بیمه در خصوص پرداخت خسارات شرکت بیمه توسعه، مجدداً با هماهنگی بیمه مرکزی و مقام قضایی، کلیه پرونده های باقیمانده خسارت بیمه توسعه (خسارت های دیه) از طریق مرجع قضایی و اجرای احکام دادگستری استان ها پرداخت و اقدام می شود.

رضایی ادامه داد: بیمه ایران از سال ۹۳ که تعهد حل مشکلات بیمه توسعه را بر عهده گرفت نزدیک به ۵۴ هزار ۶۱۱ پرونده این شرکت را مورد بحث و بررسی قرار داده و بالغ بر ۹۷۱ میلیارد تومان کل خسارت را پرداخت کرده است و همچنین تاکنون ۸۸۷ زندانی دیه این شرکت بیمه ای نیز آزاد شدند.

مدیرعامل بیمه ایران در بیان اهمیت خدمات رسانی بیمه ای به زیان دیدگان و ایفای کامل تعهدات به ویژه به ذینفعان پرونده های بیمه توسعه گفت: عزم و اراده بیمه ایران بر این است که کلیه زیاندیدگان حوادث رانندگی مرتبط با بیمه توسعه هرچه سریعتر به حقوق خود دست یافته و از بلاتکلیفی خارج شوند.

به گفته رضایی کلیه زیرساخت ها و فرآیند اجرایی عملیات توسط همکاران پرتلاش بیمه ایران مهیا شده و از همین امروز مبالغی در وجه اجرای احکام دادگستری پرداخت تا از طریق آن مرجع به ذینفعان و زیاندیدگان حوادث بیمه توسعه انتقال و پرداخت گردد.

گفتنی است بنا به اظهار و اعلام بیمه ایران باقیمانده خسارت حدود ۳۲۰ میلیارد بوده لیکن با وجود مغایرت های موجود، مقرر شد این موارد از طریق شرکت حسابرسی منتخب دستگاه قضایی و صدور قرار کارشناسی حل و فصل گردد.

لازم به ذکر است، مجموعا تعداد ۷۱۵۰ پرونده از تعهدات بیمه توسعه، باقیمانده است که پرداخت این مرحله از تعهدات آغاز شده است.

true
برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

true
false
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false