×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  دوشنبه - ۲۵ تیر - ۱۴۰۳  
true
true
بهترین راه پولدار شدن چیست؟

اگر می خواهید به هر مناسبتی برای افراد خانواده هدیه تهیه کنید و برای خرید این هدیه مشکل مالی دارید ، سعی کنید از چند ماه قبل برنامه ریزی کنید و هر چند وقت یکبار پولی را برای آن هدیه کنار بگذارید تا در زمان مقرر مشکل نداشته باشید .

باشگاه خبرنگاران :وقتی حقوق ماهیانه تان را گرفتید آن را به چند قسمت تقسیم کنید. اول مواد خوراکی را که در یک ماه باید مصرف کنید تهیه کنید . البته در حد اعتدال ( گوشت ، برنج ، مرغ ، ماکارونی و… ) مقداری از پول ها را برای پیشامدهای غیر مترقبه کنار بگذارید . مانند میهمان ، بیماری و… در همان ابتدا پول قبض های آب و برق و گاز و تلفن را پرداخت کرده وبقیه پول های باقیمانده را به روزهای ماه تقسیم کنید و همان مقدار تعیین شده برای هر روز را در دسترس قرار دهید . از اول صبح با این پول، برای صبحانه، ناهار و شام برنامه ریزی کنید. تا جایی که می توانید بیشتر از مقدار تعیین شده خرج نکنید. سعی کنید با اتوبوس رفت و آمد کنید و یا اگر با تاکسی رفت و آمد می کنید هر چه پول خرد از هر طریقی اضافه می آورید به هیچ عنوان خرج نکنید . بلکه داخل یک قلک بریزید در پایان سال تا حد نسبتاٌ زیادی مشکلتان را حل می کند .

از خرید لباس و کفش اضافی خودداری کنید مواظب وسایل خود باشید، تا کمتر از بین بروند و مجبور به خرید مجدد نشوید .

اگر احیاناٌ می خواهید کادویی برای فامیل یا دوستان تهیه کنید به در آمد خود نگاه کنید، نه به کادوهای دیگران، اگر خیاطی وارد هستید هیچ وقت لباس آماده نخرید زیرا با دوختن لباس هزینه ی آن تقریباٌ نصف می شود. برای خرید اجناس بیشتر به کیفیت توجه کنید، تا کمیت . از زمان تولد فرزندتان سعی کنید یک حساب پس انداز برای او باز کنید و هر چند وقت یکبار در حد امکان پولی را برای او کنار بگذارید. با این کار هم به شما فشار نمی آید و هم این که در آینده بسیاری از مشکلات او را حل خواهد کرد بچه ها را طوری تربیت کنید، که سطح توقع آن ها مطابق با درآمد خانواده باشد تا در آینده که بزرگتر می شوند ، دچار مشکل نشوند .

سعی کنید همیشه صرفه جو باشید و در ضمن صرفه جویی را از همان سال های اولیه به فرزندتان بیاموزید .

اگر قادر به خرید وسیله ای برای خانه نیستید در ضمن احتیاج مبرم به آن وسیله دارید، می توانید آن را به صورت اقساط تهیه کنید، با این اقدام هم به شما فشار نمی آید و هم این که نیازتان را برآورده کرده اید. البته در نظر داشته باشید که چند خرید را با هم نداشته باشید که تعداد اقساط زیاد شود و به شما فشار بیاید بلکه می توانید اول وسایل ضروری را بخرید و بعد از پایان اقساط می توانید وسایل مورد نیاز بعدی را خریداری کنید .

سعی کنید در فصل تابستان میوه هایی را که ارزان هستند تهیه کنید و در فریزر نگهداری کنید ودر فصل زمستان از آن ها استفاده کنید .

سعی کنید ترشی، مرب، رب، آبغوره، آبلیمو را خودتان تهیه کنید تا مقرون به صرفه باشد .

سعی کنید در مصرف آب و برق و… صرفه جویی کنید تا مخارج کمتری را برای دادن قبض ها پرداخت کنید .

راه جلوگیری از ولخرجی :

اگر فرد ولخرجی هستید سعی کنید وقتی بازار می روید پول زیادی همراهتان نبرید . فقط برای خرید وسایل ضروری به مقداری که پول احتیاج دارند، همراه خود ببرید با این کار از خرید وسایل اضافی خودداری می شود .

راهی برای خرید هدیه برای افراد خانواده :

سعی کنید برای پس انداز، طلا یا سکه تهیه کنید زیرا اگر انسان پول جمع کند، روز به روز ارزش پول کم می شود اما ارزش طلا و سکه روز به روز بالا می رود به دلیل این که شما کم کم طلا می خرید و اگر روزی به آن احتیاج داشتید، می توانید آن را یک جا بفروش برسانید و یک سرمایه مفید به دست بیاورید .

 

true
برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

true
false
true

tag heuer aquaracer calibre 5 automatic price tag heuer carrera calibre 1887 price replica watch breitling chronometre aerospace price breitling superocean heritage 46 chronograph replica watches how to change a metal watch band patek philippe double sided watch price replica watches