×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  یکشنبه - ۳۰ اردیبهشت - ۱۴۰۳  
true
true
برگزاری پنجمین دوره مسابقات کد نویسی مبهم

اقتصادتهران: پنجمین دوره مسابقات کد نویسی مبهم گروه فناوری اطالعات شریف “Group ICT Sharif “با حمایت استراتژیک معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، پارک علم و فناوری دانشگاه صنعتی شریف و صندوق نوآوری و شکوفایی ریاست جمهوری در محل صندوق نوآوری و شکوفایی ریاست جمهوری در حال برگزاری است.

به گزارش اقتصادتهران به نقل از روابط عمومی مسابقات، هدف از برگزاری این رویداد شناسایی استعدادهای برتر برنامه نویسی کشور و اتصال این افراد به بازار کار است و همچنین این مسابقات صرفاً یک رقابت فنی بین افراد نیست، بلکه قرار است دانش و مهارت برنامهنویسی شرکتکنندگان افزایش یابد و مهارت و دانش کسب شده در صنعت فناوری اطالعات کشور مورد استفاده قرار گیرد.

همچنین یکی از اهداف این مسابقات، تخمین مهارت شرکت کنندگان در نوشتن کدهای ناخوانا یا در اصطالح برنامه نویسان همان کد کثیف (Code Dirty(است. یک برنامه را هنگامی ناخوانا می نامیم که اگر کد برنامه در اختیار برنامه نویس دیگر قرار دهیم و او معنای تک تک دستورات برنامه را بداند، شیوه کنار هم چیده شدن دستورات و پرش های تو در توی میان آنها بحدی پیچیده و گیج کننده باشد که برنامه نویس بدون اجرای این برنامه، نتواند سردر آورد که خروجی برنامه چیست؟

بر پایه این گزارش، در طول تاریخ برنامه نویسی، سبک‌های مختلفی برای برنامه نویسی ابداع شدند. روش‌های برنامه نویسی ساخت یافته، پیمانه‌ای و شی‌گرا از معروفترین سبک‌های برنامه نویسی بشمار می‌آیند. اما پیش از همه آنها نخستین سبک برنامه نویسی، برنامه نویسی اسپاگتی نامیده می‌شد. دورانی که دستور to Go رواج داشت و برنامه‌ها به شدت ناخوانا بودند. زیرا ترتیب اجرای سطرهای برنامه، به دلیل استفاده مکرر از دستور to Go همچون رشته های اسپاگتی تو درتو و سردرگم بود. به همین دلیل برنامه‌ها عموما کم حجم و پر از خطا بودند. هنگامی که برنامه نویسان برای نجات از این وضع، دستور to Goرا منع کردند و سعی کردند بجای آن از حلقه‌های forو while و متغیرهای منطقی (Boolean) استفاده کنند دوران این سبک برنامه نویسی به پایان رسید و سبک برنامه نویسی ساخت یافته آغاز گشت.

 

true
برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

true
false
true

tag heuer aquaracer calibre 5 automatic price tag heuer carrera calibre 1887 price replica watch breitling chronometre aerospace price breitling superocean heritage 46 chronograph replica watches how to change a metal watch band patek philippe double sided watch price replica watches