×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  یکشنبه - ۲۶ فروردین - ۱۴۰۳  
true
true
برگزاری نشست بررسی راهکارهای عملیاتی شدن کلان پروژه شهر هوشمند در کیش

اقتصادتهران: در نشستی با حضور معاون اقتصادی و سرمایه گذاری سازمان منطقه آزاد کیش و مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری و توسعه کیش، راهکارهای عملیاتی شدن کلان پروژه شهر هوشمند بررسی شد.

به گزارش اقتصادتهران به نقل از روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد کیش، وحید زارع فکری در این نشست با تشریح مولفه های هوشمند سازی گفت : شهروند هوشمند، حمل و نقل، گردشگری و مدیریت انرژی هوشمند همگی از مولفه‌های اصلی هوشمند سازی هستند که برای هر بخش باید با سیاستگذاری و تعریف بسته‌های حمایتی نقشه راه و سند جامع تعریف و به حوزه‌های اجرایی ابلاغ شود.

معاون اقتصادی و سرمایه گذاری سازمان منطقه آزاد کیش افزود: ایجاد شهر هوشمند، مدیریت مسائل شهری را تسهیل کرده و ارتقاء می بخشد اما نیاز است نسبت به آسیب شناسی اقدامات گذشته در حوزه هوشمندسازی شهری اقدام کنیم . همچنین ایجاد کسب و کارهای هوشمند از مواردی است که باید به عنوان موضوعی مجزا از مسأله شهری بررسی و اجرا شود.

زارع فکری در پایان به نقش مهم شرکت سرمایه گذاری و توسعه کیش در مدیریت تک پروژه‌ها به عنوان واسطه بین سازمان و سرمایه‌گذاران اشاره کرد.

مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری و توسعه کیش نیز دراین نشست با اشاره به بررسی های انجام شده درخصوص اقدامات گذشته گفت: پروژه‌های خاص هوشمندسازی شهری می تواند با بهره گیری از تجربیات صاحبنظران و مشاوران در حوزه های حمل و نقل، ساختمان، مدیریت پسماند، فضای سبز، بنادر و دیگر بخش‌ها تعریف و راهبری شود اما برای ورود عملیاتی به موضوع شهر هوشمند و‌ دستیابی به این هدف باید در ابتدای امر تعدادی پروژه کوچک قابل اجرا تعریف شود.

امین میرزایی با اشاره به مدل‌های تأمین مالی و سرمایه‌گذاری در اجرای پروژه‌های شهر هوشمند و لزوم تخصیص اعتبار توسط سازمان منطقه آزاد کیش برای اجرای پروژه‌های حاکمیتی تصریح کرد: شرکت سرمایه‌گذاری و توسعه کیش برای ورود به پروژه‌های شهر هوشمند، قابلیت درآمدزایی و توجیه اقتصادی را به عنوان یک اولویت مد نظر قرار می دهد.

از طرفی با توجه به شرایط جزیره کیش که می‌تواند در زمینه هوشمندسازی به عنوان پیشرو در کشور حرکت کند تلاش می‌کنیم با نگاهی عملیاتی طی دو سال آینده، پروژه‌های متعددی در زمینه هوشمندسازی خدمات شهری آغاز و اجرایی کنیم.

true
برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

true
false
true

tag heuer aquaracer calibre 5 automatic price tag heuer carrera calibre 1887 price replica watch breitling chronometre aerospace price breitling superocean heritage 46 chronograph replica watches how to change a metal watch band patek philippe double sided watch price replica watches