×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  یکشنبه - ۲۶ اردیبهشت - ۱۴۰۰  
true
true
بخشنامه دستمزد مبنای پرداخت حق بیمه حرف و مشاغل آزاد صادر شد

اقتصادتهران: بخشنامه دستمزد مبنای پرداخت حق بیمه صاحبان حرف و مشاغل آزاد از سوی محمد حسن زدا سرپرست سازمان تامین اجتماعی صادر و به تمامی واحدهای اجرایی این سازمان ابلاغ شد.

به گزارش سازمان تامین اجتماعی، بر اساس بخشنامه شماره ۶۸۴ امور فنی بیمه شدگان این سازمان و به منظور به روز رسانی دستمزد مبنای پرداخت حق بیمه بیمه شدگان صاحبان حرف و مشاغل آزاد و در اجرای ماده ۳۵ قانون تأمین اجتماعی ومصوبه شورای عالی تأمین اجتماعی مورخ ۲۶ تیرماه ۱۳۶۷، لیست حداقل دستمزد روزانه مبناء کسر حق بیمه مربوط به بیمه شدگان مذکور که براساس بند ۵ یک هزار و هشتصد و دهمین صورتجلسه هیأت مدیره این سازمان مورخ هفتم خرداد ۱۳۹۷ به تصویب رسید و جهت اجرا ارسال شد.

در این بخشنامه آمده است: آن عده از بیمه‏ شدگانی که مطابق جدول لیست (انتهای بخشنامه)، مشمول تغییر دستمزد مبنای پرداخت حق بیمه هستند، از تاریخ یکم آذر ۱۳۹۷ میزان حق بیمه آنان بر اساس دستمزد جدید محاسبه و لحاظ می‏ شود. ضمناً دستمزد سایر حِرف و مشاغل نیز پس از شناسائی و اخذ مجوز از مرجع ذیصلاح متعاقبا اعلام خواهد شد.

‘ متقاضیانی که قبل از تاریخ یکم آذر ۱۳۹۷ نسبت به ارائه درخواست اقدام و موفق به انعقاد قرارداد نشده‏ اند، اعمال ضرایب دستمزد آنان از تاریخ فوق الذکر به بعد خواهد بود.’

بر اساس این بخشنامه، متقاضیانی که طبق مقررات مربوطه میانگین دستمزد مبنای پرداخت حق بیمه آنان از دستمزد جدید بیشتر باشد، دستمزد مبنای پرداخت حق بیمه آنان بین دستمزد جدید و حداکثر میانگین دستمزد محاسبه شده به انتخاب متقاضی خواهد بود.

در این بخشنامه آمده است: در خصوص مجریان طرح‏های خوداشتغالی و کارآفرین بنیاد شهید و امور ایثارگران، نخبگان و استعدادهای برتر و نویسندگان، روزنامه‏ نگاران و هنرمندانی که قبلا در زمره بیمه ‏شدگان موصوف قرار گرفته و دارای قرارداد فعال هستند، ضرورتی به ثبت کد شغل مربوطه نبوده و به طور سیستمی با توجه به نوع بیمه، دستمزد آنان تغییر خواهد یافت. بدیهی است به منظور پذیرش درخواست متقاضیان جدید، ثبت کد شغل الزامی خواهد بود.

‘در خصوص آن گروه از بیمه‏ شدگان صاحبان حرف و مشاغل آزاد که لغایت اسفندماه ۹۷ نسبت به پیش پرداخت حق بیمه اقدام نموده ‏اند، با استخراج گردش حساب مابه التفاوت ناشی از اعمال دستمزد جدید قابل و۱صول خواهد بود.’

true
برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

true
false
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false