×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  شنبه - ۲۹ اردیبهشت - ۱۴۰۳  
true
true
ایران جایگاه از دست رفته خود در اوپک را پس گرفت

اقتصادتهران: آژانس بین‌المللی انرژی تولید نفت ایران در آخرین ماه ۲۰۲۲ را ۲.۷۲ میلیون بشکه در روز اعلام کرد و از صعود ایران به جایگاه چهارم بزرگ‌ترین تولیدکنندگان اوپک خبر داد.

به گزارش اقتصادتهران، آژانس بین‌المللی انرژی در جدیدترین گزارش ماهانه خود از بازار نفت جهان، کل تولید نفت اوپک در آخرین ماه سال میلادی گذشته را ۲۹.۱۹ میلیون بشکه در روز اعلام کرده است.

مجموع تولید نفت ۱۳ عضو اوپک در دسامبر ۲۰۲۲ نسبت به ماه قبل از آن ۴۰ هزار بشکه در روز کاهش داشته است.

این نهاد بین‌المللی همچنین تولید نفت خام ایران در دسامبر ۲۰۲۲ را ۲.۷۲ میلیون بشکه در روز اعلام کرده است که این رقم نسبت به ماه قبل از آن تغییری نداشته اما نسبت به ماه اکتبر ۲۱۰ هزار بشکه در روز افزایش داشته است. تولید نفت ایران در اکتبر امسال ۲.۵۱ میلیون بشکه در روز اعلام شده بود.

بر اساس این گزارش ایران با افزایش قابل توجه تولید نفت خود طی ماه‌های اخیر توانسته است در دره بندی تولیدکنندگان بزرگ اوپک یک پله بالاتر بیاید و جای کویت در جایگاه چهارم را بگیرد.

ایران که در پی تحریم‌های غیرقانونی آمریکا با کاهش قابل توجه تولید نفت مواجه شده و از دومین تولیدکننده بزرگ اوپک به جایگاه پنجم نزول کرده بود طی ماه‌های اخیر توانسته است بخش مهمی از تولید از دست رفته خود را بازیابد و در ماه‌های نوامبر و دسامبر ۲۰۲۲ به جایگاه چهارمین تولیدکننده بزرگ اوپک صعود کرده است.

کویت در ماه نوامبر ۲.۶۸ میلیون بشکه در روز و در ماه دسامبر ۲.۶۶ میلیون بشکه در روز نفت تولید کرده که کمتر از ایران بوده است.

کویت در اکتبر امسال ۲.۸ میلیون بشکه در روز نفت تولید کرده بود در حالی که تولید نفت ایران در این ماه ۲.۵۱ میلیون بشکه در روز گزارش شده بود.

عربستان با تولید روزانه ۱۰.۴۸ میلیون بشکه نفت بزرگ‌ترین تولیدکننده اوپک در دسامبر ۲۰۱۲ بوده و پس از این کشور، عراق با ۴.۴۵ میلیون بشکه در روز در رتبه دوم و امارات با ۳.۲۳ میلیون بشکه در روز در رتبه سوم قرار گرفته‌اند.

true
true
false
true

tag heuer aquaracer calibre 5 automatic price tag heuer carrera calibre 1887 price replica watch breitling chronometre aerospace price breitling superocean heritage 46 chronograph replica watches how to change a metal watch band patek philippe double sided watch price replica watches