×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  شنبه - ۱۸ اردیبهشت - ۱۴۰۰  
true
true
انتشار گزارش عملکرد بیمه زندگی خاورمیانه تا پایان آذرماه

اقتصادتهران: بیمه زندگی خاورمیانه در دوره ۹ ماهه منتهی به ۱۳۹۶/۰۹/۳۰ (حسابرسی نشده) به ازای هر سهم ۴۶ ریال سود شناسایی کرده است. این شرکت براساس عملکرد ۹ ماهه برای سال مالی منتهی به ۱۳۹۶/۰۹/۳۰ مبلغ ۵۴,۹۷۲ میلیون ریال سود خالص شناسایی کرده است. شرکت بیمه زندگی خاورمیانه که سرانجام پس از هفت سال در دی‌ماه ۱۳۹۵ مجوز تاسیس را گرفته و نخستین شرکت تخصصی بیمه زندگی در ایران است، توانسته در دوره ۹ ماهه منتهی به سی‌ام آذرماه ۱۳۹۶، از محل فروش بیمه‌های زندگی بیش از سه میلیارد و ۲۴۴ میلیون ریال حق بیمه دریافت و از این محل مبلغ یک میلیارد و ۳۳۷ میلیون ریال نیز درآمد کسب کند. خسارت پرداختی شرکت نیز در این دوره صفر بوده است.

گزارشات این شرکت، به دلیل آغاز به کارش در تاریخ ۷ دی‌ماه ۹۵، برای دوره مالی ۹ ماهه منتهی به ۱۳۹۵/۰۹/۳۰ فاقد اطلاعات مقایسه‌ای بوده و نمی‌توان در خصوص عملکرد منفی یا مثبت شرکت قضاوت کرد اما در مقایسه با عملکرد شش ماهه سال جاری شرکت که آخرین گزارش ِ قبل از این دوره بوده، شاهد رشدی حدود ۳۰ درصدی در عملکرد بیمه زندگی خاورمیانه هستیم زیرا این شرکت در شش ماهه منتهی به ۳۱ شهریور ۱۳۹۶ حدود دو میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال حق بیمه صادر و از آن محل ۸۶۴ میلیون ریال درآمد کسب کرده بود.

نکته با اهمیت در صورت‌های مالی شرکت اینکه سرمایه‌گذاری‌های کوتاه مدت آن عمدتا مربوط به سرمایه‌گذاری در سپرده‌های بانکی و خرید واحد صندوق‌های سرمایه‌گذاری بوده و سرمایه‌گذاری‌های بلند مدت شرکت عمدتا مربوط به خرید اوراق مشارکت (با تضمین دولت) با سررسیدهای بلند مدت را شامل می‌شود.

در دوره مورد بررسی بدهی شرکت به بیمه‌گذاران و بیمه‌گران به مبلغ ۹۴۶ میلیون ریال رسیده و در مقابل مطالبات از بیمه‌گذاران صفربوده اما مطالبات از بیمه‌گران بالغ بر رقم ۱۶۴ میلیون ریال اعلام شده است. سرمایه فعلی شرکت ۶۰۰ میلیارد ریال و سود انباشته آن قریب به ۵۵ میلیارد ریال گزارش شده است.

true
برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

true
false
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false