×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  یکشنبه - ۶ خرداد - ۱۴۰۳  
true
true
افزایش ۱۱۹ هزار میلیارد تومانی اعتبارات رفاهی در بودجه ۱۴۰۳

نماینده مجلس شورای اسلامی گفت: در بودجه ۱۴۰۳ کل اعتبارات بخش رفاهی ۶۲۶ همت در نظر گرفته شده که نسبت به سال گذشته ۱۱۹ همت افزایش یافته است.

به گزارش اقتصادتهران، علی‌اصغر باقرزاده در گفت‌وگو با ایرنا، درباره اعتبارات حوزه زیرساخت‌های فنی و تخصصی بخش سلامت در بودجه ۱۴۰۳ اظهار داشت: کل اعتبارات بخش سلامت در بودجه حدود ۴۰۹ همت است که نسبت به سال گذشته ۲۹ درصد رشد کرده است.

وی افزود: در بودجه سال جاری ۲۲.۸ همت اعتبار تملک دارایی شامل ۲۱.۵ همت اعتبار ارزش افزوده و ۷.۷ همت اعتبار پیوست یک برای طرح‌های بهداشتی و عمرانی اختصاص یافته است؛ همچنین در بخش دانشجویی ۳۵۰۰ میلیارد تومان اعتبار برای کمک به تغذیه دانشجویی تعیین شده که نسبت به سال قبل رشد حدود ۶۶ درصد را تجربه کرده است.

این نماینده مجلس درباره اعتبارات بخش رفاه در بودجه ۱۴۰۳، توضیح داد: کل اعتبارات بخش رفاهی حدود ۶۲۶ همت در نظر گرفته شده که نسبت به سال گذشته ۱۱۹ همت افزایش یافته است؛ همچنین، اعتبارات بنیاد شهید از ۷۲ همت به ۸۷ همت (۲۱ درصد رشد)، اعتبارات بهزیستی از ۱۹ همت به ۲۵ همت (۳۲ درصد رشد) و اعتبارات کمیته امداد از ۱۴.۹همت به ۱۸ همت (۲۱ درصد رشد) افزایش یافته است.

باقرزاده افزود: تفاوت در رشد این دو نهاد به دلیل اضافه شدن ۱۵۰ هزار معلول خیلی شدید است که قبلاً یارانه نگهداری در منزل را نمی‌گرفتند و همچنین افزایش اعتبار کمک هزینه معلولین شدید موضوع ماده ۲۷ قانون حمایت از حقوق معلولین است.

وی در پاسخ به اینکه در بخش رفاهی بودجه، برای صندوق‌ها چه میزان اعتبار تخصیص داده شده است، گفت: اعتبارات صندوق‌ها از ۳۳۰ همت با ۲۲.۵ درصد رشد به ۴۰۵ همت افزایش یافته است، البته کل مصارف صندوق‌ها حدود ۵۱۳ همت است که قاعدتاً باید ۱۰۸ همت را از محل کسور و عواید سرمایه‌گذاری بیاورند و چون قادر به تامین سهم آورده خود نیستند همواره دولت ۹۰ تا ۹۲ درصد مصارف صندوق‌ها را از بودجه عمومی پرداخت می‌کند.

 

 

true
برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

true
false
true

tag heuer aquaracer calibre 5 automatic price tag heuer carrera calibre 1887 price replica watch breitling chronometre aerospace price breitling superocean heritage 46 chronograph replica watches how to change a metal watch band patek philippe double sided watch price replica watches