×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  شنبه - ۱۸ اردیبهشت - ۱۴۰۰  
true
true
ابلاغ شاخص‎های ارزیابی دستگاه‌های اجرایی در قالب ۶ محور اصلی

اقتصادتهران: ایرنا معاون نوسازی اداری سازمان اداری و استخدامی کشور، جزئیات بخشنامه ارزیابی عملکرد دستگاه‎های اجرایی کشور در سال ۹۹ را تشریح کرد و گفت:‌ ابلاغ شاخص‎های ارزیابی عملکرد دستگاه‌های اجرایی در قالب ۶ محور اصلی انجام شده است.

به گزارش اقتصادتهران به نقل از سازمان اداری و استخدامی کشور، علاالدین رفیع‎زاده ضمن اشاره به ابلاغ شاخص‎های ارزیابی عملکرد دستگاه‌های اجرایی در قالب ۶ محور اصلی، تأکید کرد: شاخص‎های عمومی برگرفته از برنامه‎های اصلاح نظام اداری دوره دوم و سیاست‎های کلی نظام اداری است که در قالب تفاهم‌‎نامه مشترک پیش از این به دستگاه‎های اجرایی ابلاغ شده است.

وی درباره معیارهای ارزیابی عملکرد دستگاه‎ها، به دو دسته از شاخص‎های عمومی و اختصاصی اشاره کرد و گفت: شاخص‎های عمومی در تمام دستگاه‌های اجرایی مشترک بوده و از تکالیف و وظایف عمومی آن‌ها مانند تکالیف مندرج در قانون مدیریت خدمات کشوری، تصویب‌نامه‌های هیات وزیران، بخشنامه‌ها و دستورالعمل‌های ابلاغی از سوی سازمان اداری و استخدامی کشور استخراج و با همکاری واحدهای تخصصی این سازمان نهایی و ابلاغ شده است.

قطع زاده درباره شاخص‎های اختصاصی ارزیابی عملکرد دستگاه‎های اجرایی، اظهار داشت: این شاخص‎ها با در نظر گرفتن اسناد بالادستی، از منابع مختلف همچون قانون برنامه توسعه، قوانین مصوب مجلس، وظایف، مأموریت‌ها و اهداف تخصصی هر دستگاه تدوین شده است.

معاون نوسازی سازمان اداری و استخدامی درباره محورهای اصلی ارزیابی در بعد شاخص‎های عمومی بیان کرد: محورهای اصلاح ساختار سازمانی، توسعه دولت الکترونیک، مدیریت سرمایه انسانی، مدیریت بهره‎وری نظام اداری، توسعه فرهنگ سازمانی، ارتقای سلامت اداری و صیانت از حقوق مردم در نظام اداری و نظارت و ارزیابی در بخشنامه ابلاغی مورد تأکید قرار گرفته و عملکرد دستگاه‎های اجرایی با در نظر گرفتن محورهای مذکور  ارزیابی می‌شود.

وی محور توسعه دولت الکترونیک را با ضریب اهمیت ۲۵۰ امتیاز از ۱۰۰۰ امتیاز مهمترین محور مورد توجه در ارزیابی عملکرد سال جاری دانست و تأکید کرد: الکترونیکی‎کردن خدمات دولتی از جمله شاخص‎های اصلی ارزیابی عملکرد دستگاه‎ها است.

true
برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

true
false
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false