×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  دوشنبه - ۲۸ خرداد - ۱۴۰۳  
true
true
ابلاغ افزایش حقوق کارگران از هفته آینده

در آخرین جلسه هیات وزیران در مشهد این افزایش تصویب شد و در هفته آینده ابلاغ و اجرایی خواهد شد/ معترضان: افزایش ۲۵ هزار تومانی حقوق مسکن و خوار و بار نه تناسبی با وضعیت اقتصادی کشور دارد و نه شامل حال همه کارگران می‌شود».

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی از تصویب افزایش ۱۰ هزار تومانی حق مسکن کارگران توسط دولت خبر داد و گفت: این موضوع هفته آینده ابلاغ خواهد شد.

به گزارش ورابط عمومی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، اسدالله عباسی با اشاره به آخرین وضعیت افزایش حق مسکن و خواروبار کارگران اظهار داشت: این افزایش برای حق مسکن ۱۰ و خواروبار ۱۵ هزار تومان با تایید شرکای اجتماعی کار در شورای عالی کار در نظر گرفته شد.

وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه اجرای افزایش حق مسکن نیاز به مصوبه دولت داشت، گفت: در آخرین جلسه هیات وزیران در مشهد این افزایش تصویب شد و در هفته آینده ابلاغ و اجرایی خواهد شد.

این اظهارات وزیر کار کابینه یازدهم در حالی است که به باور کارگران کشور افزایش ۲۵ هزار تومانی حقوق مسکن و خوار و بار نه تناسبی با وضعیت اقتصادی کشور دارد و نه شامل حال همه کارگران می‌شود.

کارگران منتقد سیاست‌های افزایش مزدی شورای عالی کار که با طومار نویسی و طرح شکایت در دیوان عدالت اداری خواهان بازنگری در دستمزدهای تعیین شده برای سال ۹۲ هستند می‌گویند: بسیاری از کارگران از جمله کارگران شاغل در محیطهای صنفی کوچک و همچنین کارگران بازنشسته و از کار افتاده از مزایای مصوبه هفته گذشته شورای عالی کار بی‌نصیب می‌مانده‌اند.

به باور ناراضیان از عملکرد شورای‌عالی کار چنانچه این افزایش حقوق بطور منطقی و قانونی در دستمزدهای مصوب اعمال می‌شد مزایای این افزایش هم به تمامی کارگران تعلق می‌گرفت و هم درتعیین افزایش دستمزدهای سالهای بعد نیز موثر می‌شد.

 

true
true
false
true

tag heuer aquaracer calibre 5 automatic price tag heuer carrera calibre 1887 price replica watch breitling chronometre aerospace price breitling superocean heritage 46 chronograph replica watches how to change a metal watch band patek philippe double sided watch price replica watches