×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  سه شنبه - ۲۸ اردیبهشت - ۱۴۰۰  
true
true
ابتدایی‌ها نیازی به کتب کمک درسی و آزمون ندارند

اقتصادتهران: وزیر آموزش و پرورش با اشاره به اینکه دانش آموزان دوره ابتدایی نیاز به کتاب‌های کمک آموزشی و تست و آزمون ندارند و خانواده‌ها باید به این موضوع دقت داشته باشند تاکید کرد: مصوبه‌ای تصویب کردیم که برگزاری هرگونه آزمون در مدارس ابتدایی را ممنوع می‌کند که این مصوبه از فردای تصویب اجرایی می‌شود.

به گزارش ایسنا، سید محمد بطحائی در برنامه تلویزیونی “پیش رو” با بیان اینکه به یقین ۸۰ میلیون جمعیت کشور جزو ذی نفعان آموزش و پرورش هستند گفت: همه نهادهای کشور به ویژه نمایندگان مجلس باید در کنار آموزش و پرورش باشند تا این دستگاه بتواند پیشرو باشد.

وی افزود: تصویر آینده هر جامعه‌ای از تصویر امروز مدارس آن پیداست.

وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه متاسفانه در مدارس مفاهیمی را آموزش می‌دهیم که خارج از مدرسه برای دانش آموزان مورد نیاز نیست گفت: آموزش و پرورش امروز، از کیفیت بایسته برخوردار نیست. باید مبانی درسی در مدارس ما، مبتنی بر نیازهای فردی و اجتماعی دانش آموزان باشد. دانش آموزان ما باید چگونه صحبت کردن، چگونه طرح ریزی کردن برنامه‌ها و چگونه شادی کردن را یاد بگیرند.

بطحائی افزود: در شش سال اخیر حدود ۳۰ درصد از سند تحول بنیادین اجرایی شده ولی بخش اعظم آن هنوز مانده است. تمرکز شدید تصمیم گیری در آموزش و پرورش  کشور، می‌تواند باعث ایجاد اشکالات فراوان در سیستم آموزشی باشد. پیشرفت آموزش و پرورش کشور بعد از انقلاب ۵۷ در جنبه‌های کمی بسیار قابل توجه بوده است. برای مثال پوشش دانش آموزان ابتدایی در حدود ۹۸ درصد است.

وی با اشاره به اینکه دانش آموزان دوره ابتدایی نیاز به کتاب های کمک آموزشی و تست و آزمون ندارند و خانواده‌ها باید به این موضوع دقت داشته باشند تاکید کرد: بچه ها را نباید مجبور به تحصیل در سیستم رقابتی کرد.

وزیر آموزش و پرورش ضمن اعلام این خبر که همین امروز مصوبه‌ای تصویب کردیم که برگزاری هرگونه آزمون در مدارس ابتدایی را ممنوع می‌کند گفت: این مصوبه از فردای تصویب اجرایی می‌شود.

true
برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

true
false
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false