×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  سه شنبه - ۲۴ فروردین - ۱۴۰۰  
true
true
آغاز دومین دوره معاملات الگوریتمی

اقتصادتهران: مدیرعامل شرکت اطلاع رسانی و خدمات بورس با تشریح کارویژه های اصلی معاملات الگوریتمی، از آغاز دومین دوره رقابت معاملات الگوریتمی خبر داد.به گزارش بازار سرمایه، یاسر فلاح، کارویژه های اصلی معاملات الگوریتمی را افزایش سرعت و حجم معاملات، جلوگیری از دستکاری قیمت، کنترل رفتارهای هیجانی، افزایش شفافیت و افزایش نقدشوندگی در بازار سرمایه دانست و از آغاز دومین دوره رقابت معاملات الگوریتمی خبر داد.

وی با اشاره به اینکه امسال متقاضیان دو برابر سال گذشته بودند، گفت: سال گذشته ۳۰ تیم و در این دوره ۶۵ تیم برای حضور در این رقابت اعلام آمادگی کردند. فلاح با بیان اینکه سال گذشته از میان ۳۰ تیم متقاضی حضور در رقابت معاملات الگوریتمی ۲۰ تیم انتخاب شدند و امسال نیز از ۶۵ تیم آماده برای حضور ۲۷ تیم از سراسر کشور انتخاب شدند، با اشاره به اینکه فرآیند داد و ستد در بازار سرمایه طی سال‌های گذشته، تغییرات قابل توجهی داشته است، افزود: به واسطه سیستم‌های الکترونیکی پیچیده، ابزارهای ساده و نمودارهای کاغذی جای خود را به الگوهای الکترونیکی داده و در بازار سرمایه نیز باید با بهره گیری از معاملات الگوریتمی در همین مسیر حرکت کنیم. در معاملات الگوریتم، ماشین و هوش مصنوعی جایگزین انسان شده و در هر ثانیه چندین سفارش در سامانه معاملات ثبت می‌شود که نتیجه قطعی آن افزایش سرعت و حجم معاملات است.

رئیس کمیته اجرایی دومین رقابت معاملات الگوریتمی با اشاره به اهمیت و ضرورت ورود هوش مصنوعی به بازار سرمایه افزود: بی شک، با توسعه هوش مصنوعی و ورود ماشین‌ها به بازار سرمایه میل به تخلف هم کاهش می‌یابد. بهره گیری از معاملات الگوریتمی به اتخاذ دقیق استراتژی‌های معاملاتی ختم می‌شود. این معاملات به عنوان ابزار اتوماتیک خلق ثروت در بازار سرمایه، نقش شایعات را کمرنگ می‌کند و سدی در مقابل اغوای قیمتی است. در معاملات الگوریتمی، دانش مالی و فناوری اطلاعات ترکیب می‌شود و الگوریتم‌ها و هوش مصنوعی به کمک معامله‌گران می‌آیند تا بتوانند بازدهی بهتری در بازار سرمایه کسب کنند. گ

مدیرعامل شرکت اطلاع رسانی و خدمات بورس معاملات الگوریتمی را گامی به سوی تقویت بازار «تحلیل محور» دانست و عنوان کرد: با افزایش معاملات الگوریتمی دیگر شاهد پدیده‌هایی همچون صف نشینی، تقلید، سیگنال فروشی و تک سهم شدن افراد نخواهیم بود. معاملات الگوریتمی به اصلاح قیمت‎گذاری‎، افزایش نقدشوندگی‎ و حجم و رشد داد و ستد در بازار سرمایه کمک می‌کند. امید می‌رود با معاملات الگوریتمی، پدیده صف نشینی و تک سهم شدن در بازار کم رنگ تر از گذشته شود و استراتژی‌های مالی و تحلیل‌ها نقش اصلی را در خرید و فروش برعهده داشته باشند و افراد دیگر به دنبال سیگنال فروشان یا برخی تخلفات در بازار سرمایه نروند.

 

true
برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

true
false
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false