×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  شنبه - ۱۱ آذر - ۱۴۰۲  
true
true
رشد ۱۵.۹ درصدی قیمت برنج تایلندی نسبت به سال ۱۴۰۰

اقتصادتهران: بررسی آمارهای منتشره وزارت صنعت، معدن و تجارت نشان می‌دهد با توجه به روند افزایش قیمت کالاهای اساسی در یک سال گذشته، در مردادماه سال ۱۴۰۱ برنج تایلندی (غیر از هومالی) با ۱۵.۹ درصد رشد کمترین افزایش قیمت را در بین کالاهای اساسی داشته است.

به گزارش اقتصادتهران، بررسی آمار وزارت صنعت، معدن و تجارت نشان می‌دهد در یک ماه منتهی به مردادماه سال ۱۴۰۱، قیمت هر کیلوگرم برنج تایلندی (غیر از هومالی) به طور میانگین ۱۷ هزار و ۹۷۰ تومان است که نسبت به مدت مشابه در مردادماه ۱۴۰۰ با قیمت ۱۵ هزار و ۵۱۰ تومان، حدود ۱۵.۹ درصد رشد داشته است.

بنابر این گزارش، در مردادماه سال ۱۴۰۱ قیمت هر کیلوگرم برنج پاکستانی باسماتی (درجه یک) ۴۰ هزار و ۶۴۰ تومان، برنج طارم اعلای ۱۱۶ هزار و ۶۵۰ تومان و برنج داخلی هاشمی (درجه یک) ۱۱۱ هزار و ۸۰ تومان شد که نسبت به مدت مشابه مردادماه سال ۱۴۰۰ به ترتیب حدود ۶۵.۷ درصد، ۲۰۳.۶ درصد، ۱۹۶.۶ درصد رشد را نشان می‌دهد.

قیمت هر کیلوگرم گوشت گوساله در مردادماه امسال به طور میانگین ۱۹۶ هزار و ۶۰ تومان شد که نسبت به مدت مشابه مردادماه (سال ۱۴۰۰) با قیمت ۱۲۰ هزار و ۹۳۶ تومان، رشد ۶۲.۱ درصدی را نشان می‌دهد.

در همین مدت زمان، قیمت هر کیلوگرم گوشت گوسفندی (مخلوط) به طور میانگین ۱۷۸ هزار و ۵۹۰ تومان شد که نسبت به مدت مشابه مردادماه سال ۱۴۰۰ با قیمت ۱۳۰ هزار و ۸۵ تومان، حدود ۳۷.۳ درصد رشد داشته است.

در یک ماه منتهی به مردادماه سال ۱۴۰۱، قیمت هر کیلوگرم گوشت مرغ تازه به طور میانگین ۵۵ هزار و ۴۹۰ تومان شد که نسبت به مدت مشابه مردادماه سال ۱۴۰۰ با قیمت ۲۷ هزار و ۴۷ تومان حدود ۱۰۵.۲ درصد رشد را ثبت کرده است.

بر پایه این آمارها، متوسط قیمت هر کیلوگرم شکر سفید نیز در مردادماه امسال حدود ۲۴ هزار و ۹۰۰ تومان شد که نسبت به مدت مشابه سال گذشته با قیمت ۱۳ هزار و ۳۸ تومان، حدود ۹۱ درصد رشد را نشان می‌دهد.

بر اساس آمارهای وزارت صنعت، معدن و تجارت، در تیرماه سال ۱۴۰۰ قیمت هر کیلوگرم برنج پاکستانی باسماتی (درجه یک) ۳۹ هزار و ۷۹۴ تومان، برنج تایلندی (غیر از هومالی) ۱۷ هزار و ۸۳۸ تومان، برنج طارم اعلای ۱۱۲ هزار و ۷۸۶ تومان، برنج داخلی هاشمی (درجه یک) ۱۰۷هزار و ۲۴۹ تومان و شکر سفید ۲۵ هزار و ۴۸۹ تومان، گوشت گوساله ۱۸۸ هزار و ۹۳۹ تومان، گوشت گوسفندی (مخلوط) ۱۷۸ هزار و ۱۲۱ تومان و گوشت مرغ تازه ۵۷ هزار و ۵۶۴ تومان بوده است.

true
برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

true
false
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

tag heuer aquaracer calibre 5 automatic price tag heuer carrera calibre 1887 price replica watch breitling chronometre aerospace price breitling superocean heritage 46 chronograph replica watches how to change a metal watch band patek philippe double sided watch price replica watches