×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  چهارشنبه - ۶ مهر - ۱۴۰۱  
true
true
الگوی مناسب و یکپارچه نظام مدیریت بهره وری در بانک صنعت‌ومعدن

اقتصادتهران: دکتر خورسندیان اعلام داشت: بانک صنعت و معدن به عنوان نخستین بانک دولتی در نظام بانکی کشور، در دو سال متوالی موفق به اخذ تاییدیه وزارت امور اقتصادی و دارایی، در اهتمام و پیاده‌سازی چرخه مدیریت بهره‌وری در سطح واحدهای ستاد و شعب خود گردیده و از این رو مقرر شد، چرخه مدیریت بهره وری این بانک که توسط معاونت برنامه ریزی و فناوری آن به اجرا درآمده است به عنوان الگوی مناسب و یکپارچه نظام مدیریت بهره وری در بانک‌های دولتی پیاده سازی شود.

به گزارش اقتصادتهران به نقل از روابط عمومی بانک صنعت و معدن، دکتر خورسندیان در نشست رونمایی نظام مدیریت بهره وری بانک‌های دولتی که روز سی ام شهریورماه با حضور دکتر حسینی معاون امور بانکی، بیمه و شرکت های دولتی، دکتر سلمانی معاون توسعه مدیریت و منابع و دکتر رضوی پور رئیس مرکز نوسازی اداری و توسعه سرمایه انسانی وزارت امور اقتصادی و دارایی و جمعی از مدیران عامل، مدیران و معاونان بانک های دولتی در مجتمع رفاهی و آموزشی این بانک برگزار شد، اظهار داشت: پیاده سازی نظام ارتقای بهره وری در دستگاه های دولتی و به کارگیری چرخه بهبود بهره وری از ماموریتهای مدیران دستگاه ها به شمار می رود و در قوانین بودجه سنواتی هم این موضوع مطرح شده است.

دکتر خورسندیان تاکید کرد: درصورتیکه سازمانی بخواهد به بهبود بهره وری مستمر و پایدار دست یابد، باید برای آن اهمیت استراتژیک قائل شود چراکه بهره وری صرفاً یک شاخص کمی نیست و برای ماندگاری آن در سازمان باید گفتمان بهره وری رواج یافته و فرهنگ سازی هم انجام شود.

وی از محور قراردادن رشد بهره وری در سیاستهای کلی کشور به ویژه سیاستهای اقتصاد مقاومتی سخن گفت و افزود: در این راستا، بانک صنعت و معدن از اردیبهشت ماه سال ۱۴۰۰، اجرای پروژه “طراحی و استقرار چرخه مدیریت بهره¬وری منطبق بر الگوی مورد تایید وزارت امور اقتصادی و دارایی” را آغاز کرد.

دکتر خورسندیان در ادامه گفت: تلاش شد با برگزاری جلسات کارشناسی با حضور نمایندگان معرفی شده واحدها و خرد جمعی نسبت به شناسایی دقیق نماگر ستانده واحدها اقدام شود که از مهمترین مفروضات سنجش بهره وری در هر سازمانی به شمار می‌رود. در این خصوص نماگر نهاده ها نیز شامل هزینه پرسنلی، مصارف هزینه ای و انرژی هستند که به تفکیک برای تمام واحدها محاسبه شده و با لحاظ نماگرهای مذکور، شاخص بهره وری در سطح فعالیت ادارات بانک بدست آمده است.

وی با اشاره به اهمیت بهره وری در توسعه اقتصادی کشور که در برنامه های توسعه به ویژه برنامه ششم نیز مورد تاکید قرار گرفته است، خاطرنشان کرد: سازمان، زمانی بهره ور خواهد بود که هر دو عنصر کارایی و اثربخشی در آن به دقت اندازه گیری شود. اثربخشی به معنای تحقق ستانده ها و کارایی به معنای میزان استفاده کارا از منابع سازمان است.

true
برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

true
false
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

tag heuer aquaracer calibre 5 automatic price tag heuer carrera calibre 1887 price replica watch breitling chronometre aerospace price breitling superocean heritage 46 chronograph replica watches how to change a metal watch band patek philippe double sided watch price replica watches