×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  جمعه - ۱۲ آذر - ۱۴۰۰  
true
true
تکذیب مصرف مازوت در تنها نیروگاه بخار تهران

اقتصادتهران: مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران گفت: از هفت سال گذشته تاکنون در تنها نیروگاه‌ بخار استان تهران، حتی یک لیتر مازوت هم توزیع و مصرف نشده است.

به گزارش اقتصادتهران به نقل از وزارت نفت، «کرامت ویس‌کرمی» افزود: برخی علت آلودگی هوا در شهر تهران را مازوت مصرفی در نیروگاه‌ها می‌دانند، در حالی که از ابتدای سال ۱۴۰۰ تاکنون تنها ۱۰ درصد از مصرف سوخت نیروگاهی سوخت مایع بوده که از این میان سهم استان تهران از نفت کوره، صفر است.

وی با تأکید بر اینکه امسال حدود ۱.۵ برابر ظرفیت ذخیره‌سازی نیروگاه‌ها سوخت مایع تحویل داده‌ایم، گفت: از ابتدای امسال تاکنون حدود ۹۰ درصد سوخت تحویلی به نیروگاه‌ها گاز طبیعی و تنها ۱۰ درصد آن سوخت مایع شامل گازوییل و نفت کوره بوده که البته این معادله در ماه‌های سرد زمستان با تغییر همراه است.

مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی تاکید کرد: در آبان‌ماه با توجه به مصرف سوخت مایع نیروگاه‌ها در فصل تابستان، مقدار ذخیره گازوییل و نفت کوره نیروگاهی بیش از ۷۲ درصد بوده است.

نظارت دقیق بر روند توزیع سوخت زمستانی در سطوح مختلف مدیریتی

ویس‌کرمی با اشاره به تشکیل کارگروه سوخت زمستانی در ابتدای ۶ ماه دوم سال در شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی ایران گفت: کارگروه اضطرار تأمین سوخت نیروگاه‌ها که از دو سال گذشته تشکیل شده، امسال نیز نشست‌های خود را با حضور مدیران شرکت‌های ملی گاز، شرکت تولید نیروی برق حرارتی ایران، شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی، وزارت نفت، سازمان حفاظت محیط زیست، نماینده دادستانی، سازمان هواشناسی و … برگزار می‌کند.

وی افزود: در این نشست‌ها به‌منظور تأمین به‌موقع سوخت صنایع عمده و نیروگاهی، تصمیم‌گیری، همفکری و سرانجام برنامه‌ریزی می‌شود، اما امسال افزون بر نشست‌های کمیته اضطرار، یک کارگروه متشکل از مدیران شرکت ملی گاز، وزارت نیرو، شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی، معاونت برنامه‌ریزی وزارت نفت و راه‌آهن ایجاد شده است که در آن هماهنگی‌های لازم برای تأمین سوخت زمستانی نیروگاه‌ها در سطح معاونان وزارت نفت انجام می‌شود.

مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی افزود: یک کارگروه تأمین سوخت زمستانی در سطح وزارت نفت با حضور وزیر نفت برگزار می‌شود و به‌صورت دو هفته یک‌بار بر روند تأمین گاز طبیعی و سوخت زمستانی نیروگاه‌ها نظارت می‌کند.

true
برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

true
false
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false