×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  دوشنبه - ۲۶ مهر - ۱۴۰۰  
true
true
دولت باید بدهی خود به بانک‌های دولتی را تسویه کند

اقتصادتهران: نائب رئیس اول کمیسیون اقتصادی مجلس در اظهار نظری درخصوص انتشار صورت‌های مالی بانک ملی گفت: بار اصلی خدمات رسانی به مردم و بویژه نقاط محرم کشور و نیز حمایت از تولید و اشتغالزائی بر دوش بانک‌های دولتی خصوصا بانک ملی است.به گزارش اقتصادتهران، من خود در مجلس بارها شاهد بوده ام در مواردی که بانک ملی قصد بستن یکی از شعب زیانده خود را داشته، همکارانم در مجلس از این کار ممانعت کرده‌اند. البته اقدامات نماینده‌ها در جهت حمایت از مردم منطقه خود به حق بوده و حتی بارها شاهد بوده‌ام درخواست دایر کردن شعب جدید در مناطق محروم از این بانک داشته اند این در حالی است که به دلیل عدم توجیه اقتصادی، بانک‌های دیگه حاضر به دایر کردن شعب در بخشها و شهرهای محروم و دور دست نیستند و این بانک ملی است که با متقبل شدن هزینه‌های زیاد و از طرف حاکمیت، با صدها شعبه زیانده به مردم در گوشه کنار کشور خدمات رایگان بانکی ارائه می‌دهد.
سید کاظم موسوی در ادامه افزود:، دولت‌های گذشته بدهی‌های بسیار زیادی به بانک های دولتی دارند که به دولت رئیسی به ارث رسیده است. همچنان که وزارت اقتصاد و دولت در سال گذشته نسبت به تسویه بدهی خود به بانک‌های صادرات‌، ملت و تجارت اقدام کرد و موجب ترمیم و بهبود صورت‌های مالی آن بانک‌ها شد، باید نسبت به تسویه تمام یا بخشی از بدهی خود همچون سه بانک مذکوربه بانک‌های دولتی اقدام نماید، در این صورت ناترازی و صورت‌های مالی بانکهای دولتی بسیار بهبود خواهد یافت. در حال حاضر بدهی‌های تائید شده دولت به بانک ملی نزدیک به پنجاه هزار میلیارد تومان می باشد. هم چنین لازم است دولت سهم خود در ارتباط با افزایش سرمایه بانک به صورت نقدی پرداخت نماید تا شاهد بهبود کفایت سرمایه بانک ملی باشیم، افزایش سرمایه بانک ملی تا بحال از محل تجدید ارزیابی‌ها صورت گرفته است.
نائب رئیس اول کمیسیون اقتصاد مجلس در پایان با استقبال از انتشار صورت‌های مالی بانک ملی افزود: از وزیر اقتصاد، دکتر خاندوزی درخواست داریم در جهت شفافیت، هرچه زودتر نسبت به انتشار صورت‌های مالی دیگر بانک‌های دولتی نیز اقدام نمایند تا بتوانیم با همفکری دولت و مجلس، کمک‌ها و مساعدت‌های ممکن را به بانک‌های دولتی به عمل آوریم تا بیشتر از پیش در خدمت مردم و جامعه باشند.

true
برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

true
false
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false