×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  شنبه - ۲۷ شهریور - ۱۴۰۰  
true
true
پرداخت تسهیلات اعتباری برای ایجاد اشتغال پایدار معلولان

اقتصاد تهران: عضو هیات امنای صندوق حمایت‌ها از فرصت های شغلی افراد دارای معلولیت سازمان بهزیستی کشور گفت: قرار است این صندوق تسهیلات اعتباری برای اشخاص حقیقی و حقوقی با کارمزد پایین برای ایجاد اشتغال پایدار برای افراد دارای معلولیت پرداخت کند.به گزارش اقتصاد تهران به نقل از سازمان بهزیستی کشور، علی همت محمودنژاد افزود: این صندوق می تواند کمک کند تا کارفرمایانی که  برای افراد دارای معلولیت اشتغال ایجاد و یا خود افراد دارای معلولیت که برای خود ایجاد اشتغال می کنند در صف دریافت اعتبارات قرار نگیرند و در کوتاهترین مدت برای آنها اعتبارات لازم را تخصیص دهد.

وی ادامه داد: از مزایای این صندوق می توان به کمک های مالی برای ایجاد زیرساخت ها لازم برای اشتغال افراد دارای معلولیت، کمک به تامین پرداخت یارانه سود و کارمزد برای مجریان طرح های اشتغال برای افراد دارای معلولیت، اخذ وام قرض الحسنه و کم بهره به اشخاص حقیقی و حقوقی برای ایجاد فرصت های شغلی و کمک بلاعوض برای برخی از نهادهایی که زیر ساخت اشتغال ایجاد می کند، اشاره کرد.

محمودنژاد با بیان اینکه این صندوق می تواند پشتوانه مطمئنی برای افراد دارای معلولیت باشد، از رییس سازمان بهزیستی و وزیرتعاون، کارورفاه اجتماعی خواست تا مستمری افرادی که از وام اشتغال این صندوق بهره مند می شوند قطع نشود.

عضو هیات امنای صندوق حمایت های از فرصت های شغلی افراد دارای معلولیت اظهار داشت: امیدواریم در سالهای آینده با رونق گرفتن صندوق حمایت از فرصت های شغلی افراد دارای معلولیت در ارکان اجرایی و تصمیم گیری صندوق از افراد معلول متخصص بیشتری استفاده شود که از جامعه هدف سازمان هستند.

وی با بیان اینکه تشکیل این صندوق از آرزوهای دیرینه جامعه هدف بوده خاطر نشان کرد: در حال حاضر هیچ گونه نقدی برای این صندوق که در ابتدای راه است وارد نیست و باید فرصت های لازم در اختیار این صندوق قرار گیرد.

محمود نژاد با بیان اینکه سرمایه اولیه صندوق کافی نیست، افزود: ضرورت دارد تا دولت در بودجه ۱۴۰۱ سازمان بهزیستی کشور برای این صندوق بودجه ویژه ای را در نظر بگیرد و اعتبارات لازم برای تحقق اهداف این صندوق درجهت فراهم کردن زندگی مناسب برای افراد دارای معلولیت اختصاص دهد.

به گزارش اقتصاد تهران، صندوق حمایت از فرصت های شغلی افراد دارای معلولیت سازمان بهزیستی کشور به استناد ماده ۱۰ قانون حمایت از افراد دارای معلولیت مصوب سال، تاسیس شد. هیات  وزیران در مورخ ۹۹/۷/۹به پیشنهاد وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، اساسنامه صندوق را در ۱۷ ماده و ۷ تبصره به تصویب رسانند که در تاریخ ۲۹ دی ماه سال ۱۳۹۹ نیز توسط شورای نگهبان تاییدشد.

این صندوق سه‌شنبه ۲۹ تیرماه سال جاری با حضور محمد شریعمتداری وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی افتتاح شد. صندوق حمایت از فرصت‌های شغلی روی بستر فناوری اطلاعات ایجاد شد تا متقاضیان به منابع صندوق اعم از حمایت‌های بلاعوض برای ایجاد زیرساخت‌های اشتغال جامعه معلولین، یارانه سود تسهیلات اعطایی و پرداخت منابع قرض‌الحسنه با نرخ حداقل کارمزد دسترسی داشته باشند.

true
برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

true
false
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false