×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  چهارشنبه - ۳۱ شهریور - ۱۴۰۰  
true
true
بیش از ۹۵ میلیون مراجعه به مراکز درمانی تامین اجتماعی برای دریافت خدمات سرپایی

اقتصادتهران: در سال گذشته، حدود ۹۵ میلیون و ۲۰۱ هزار و ۳۲۳ مراجعه برای دریافت خدمات سرپایی به مراکز درمانی ملکی سازمان تامین اجتماعی صورت گرفت که نسبت به مدت زمان مشابه در سال ۹۸، حدود ۳۱٫۷ درصد کاهش داشته است.

به گزارش اقتصادتهران به نقل از اداره کل روابط عمومی سازمان تامین اجتماعی، بر اساس بررسی های دفتر فناوری اطلاعات، آمار و محاسبات این سازمان، طی سال ۹۹، ۳۸۰ مرکز درمانی ملکی به مراجعین خدمت ارائه کرده اند که ۷۵ مرکز آن بستری و ۳۰۵ مرکز آن سرپایی بوده است.

گفتنی است، از تعداد کل مراجعات سرپایی ۹۸٫۳ درصد مشمول بیمه تامین اجتماعی، ۰٫۱ درصد بیمه سلامت و ۱٫۵ درصد مشمول سایر بیمه ها و بیماران آزاد بوده اند.

همچنین نسبت ویزیت سرپایی پزشکان متخصص به تعداد بیمار بستری مربوط به سال۹۹، برابر با ۱۴ بوده است و نشان می دهد به ازای ۱۴ بیمار ویزیت شده توسط پزشکان متخصص یک بیمار در مرکز درمانی بستری و تحت درمان قرار می گیرد.

بر اساس این آمار، با توجه به جمعیت ۴۳ میلیون و ۵۷۷  هزار و ۱۲۹ نفری بیمه شدگان تحت پوشش درمان سازمان تامین اجتماعی، به ازای هر ۱۰۰۰ بیمه شده در سال گذشته، ۰٫۲ درصد تخت فعال بستری اختصاص یافته است.

همچنین تعداد تخت فعال مراکز بستری از ۹۳۴۱ تخت در سال ۹۸ به ۹۰۰۰ تخت فعال در سال ۹۹ رسیده است که کاهشی در حدود ۳٫۷ درصد را نشان می دهد.

درصد اشغال تخت بیمارستان های ملکی در سال ۹۹ نسبت به مدت زمان مشابه در سال ۹۸، با کاهش ۱۸٫۹ درصدی از ۷۳٫۵ درصد به ۵۴٫۶ درصد رسیده است.

تعداد کل موارد اعمال جراحی بستری در مراکز درمانی ملکی نیز در سال ۹۹ نسبت به مدت زمان مشابه در سال ۹۸، کاهش ۲۵٫۷ درصدی را نشان داده است.

گفتنی است، در بخش بستری مراکز ملکی در سال ۹۹، تعداد ۶۲۹ هزار و ۷۰۳ نفر بیمار بستری و تحت درمان قرار گرفته اند که نسبت به سال ۹۸، کاهشی در حدود ۳۰٫۷ درصد را نشان می دهد.

مجموع زایمانها در سال ۹۹، برابر با ۱۱۰ هزار و ۲۳۰ مورد بوده است که نسبت به مدت زمان مشابه در سال ۹۸، کاهش ۱۸٫۳ درصدی را نشان می دهد.

درصد زایمان سزارین در سال گذشته به ۴۳٫۵ درصد رسیده است که نسبت به مدت زمان مشابه در سال ۹۸، کاهش ۰٫۱ درصدی را نشان می دهد.

true
برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

true
false
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false