×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  چهارشنبه - ۳۱ شهریور - ۱۴۰۰  
true
true
تحصیل بیش از ۲۲ هزار مددجو بهزیستی در دانشگاه‌های دولتی و غیردولتی

اقتصادتهران: رئیس سازمان بهزیستی کشور از بهره‌برداری از ۱۱۰۰ طرح اشتغالزایی افراد تحت پوشش بهزیستی و انعقاد تفاهمنامه ایجاد شغل برای دو هزار معلول با همکاری بنیاد برکت خبر داد و گفت: تاکنون با سرمایه‌گذاری بیش از ۲۷۰ میلیارد تومان برای حدود ۶ هزار نفر از جامعه هدف اشتغالزایی شد.

به گزارش ایرنا از سازمان بهزیستی کشور، وحید قبادی دانا روز شنبه ایرنا آئین بهره‌برداری از ۱۱۰۰ طرح اشتغالزایی معلولین و افراد تحت پوشش بهزیستی و انعقاد تفاهمنامه ایجاد اشتغال برای دو هزار معلول با همکاری بنیاد برکت و سازمان بهزیستی کشور افزود: اکنون شاهد اجرایی شدن ۱۱۰۰ پروژه اشتغالزایی برای افراد دارای معلولیت و جامعه هدف در سراسر کشور هستیم که باعث ایجاد اشتغال برای حداقل ۳۳۰۰ نفر از این افراد شده و بالغ بر یکصد میلیارد تومان تسهیلات و شرایط مناسبی ایجاد شده تا سرمایه‌گذاری صورت گیرد برای اینکه این اشتغال‌های خرد در سراسر کشور شکل بگیرد.

وی با بیان اینکه این مهم زمینه شکل‌گیری دو هزار طرح جدید اشتغالزایی را با همکاری نزدیک بنیاد برکت و سازمان بهزیستی کشور در سال ۱۴۰۰ رقم خواهد زد، ادامه داد: با سرمایه‌گذاری بالغ بر ۲۷۰ میلیارد تومان اشتغالزایی برای حدود ۶ هزار نفر از افراد دارای معلولیت و جامعه هدف ایجاد می‌شود.

به گفته قبادی دانا، مدل خوب تسهیلگری که تسهیلگران با شبکه ۸۰۰ نفری بنیاد برکت در سطح کشور ایجاد کردند می‌تواند زمینه‌ای را ایجاد کند که جامعه هدفی که تمایل به فعالیت و اشتغال دارند جذب کارآفرینی‌های خرد و متوسط در سطح کشور شوند.

بهره‌مندی بیش از ۴۰ هزار نفر از تسهیلات ۱۷۵۰ میلیارد تومانی

رئیس سازمان بهزیستی کشور یکی از زمینه‌های فعالیت بهزیستی ایجاد توانمندی و توانمندسازی جامعه هدف برشمرد و عنوان کرد: در سال ۱۳۹۹ از محل بند ب تبصره ۱۶، ۱۷۵۰ میلیارد تومان تسهیلات در اختیار جامعه هدف بهزیستی قرار داده شد که بیش از ۴۰ هزار نفر از این تسهیلات استفاده کردند و مشغول به کار شدند.

وی ادامه داد: همچنین در ارتباط با ایجاد شرایط مناسب و مشوق‌های دیگر برای اشتغال از محل بیمه‌ها در ارتباط با پرداخت حق بیمه سهم کارفرمایی و خویش‌فرمایی در سال ۱۳۹۹ بالغ بر ۱۶ هزار نفر از این تسهیلات بهره‌مند شدند و مشوق‌ها برای آنها پرداخت شده است.

تحصیل بیش از ۲۲ هزار مددجو بهزیستی در دانشگاه‌های دولتی و غیردولتی

قبادی دانا با بیان اینکه بیش از ۲۲ هزار نفر از مددجویان سازمان بهزیستی کشور در دانشگاه‌های دولتی و غیردولتی مشغول تحصیل هستند، گفت: هزینه‌های تحصیل این افراد به صورت کامل از طرف بهزیستی تقبل می‌شود و همچنین زمینه اشتغال را برای فارغ‌التحصیلان فراهم کردیم بطوری که در بحث حرفه‌آموزی در تعامل با سازمان فنی و حرفه‌ای آموزش‌های لازم را کسب کردند که با زمینه‌سازی مناسب می‌توانند اشتغال پایدار و موثر را داشته باشند.

رئیس سازمان بهزیستی کشور با بیان اینکه مفتخریم در سال تولید، رفع موانع و پشتیبانی از تولید را در دستور کار خود داریم از ستاد اجرایی فرمان امام و بنیاد برکت که زمینه‌های لازم را فراهم کردند قدردانی کرد و گفت: امیدواریم امروز فتح بابی برای همکاری بیشتر و جهشی در ایجاد اشتغال برای افراد دارای معلولیت، زنان سرپرست خانوار و معتادان بهبودیافته باشد تا بتوانیم افرادی که تحت پوشش نهادهای حمایتی قرار دارند مستقل شوند و زندگی با منزلت اجتماعی داشته باشند.

true
برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

true
false
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false