×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  پنج شنبه - ۳۱ خرداد - ۱۴۰۳  
true
true
۳ دستگاه مسئول بهبود وضعیت معیشت مردم مشخص شدند

معاون برنامه ریزی و نظارت راهبردی رئیس جمهور با اعلام اینکه دولت در کوتاه مدت به دنبال بهبود وضعیت معیشت مردم است، گفت: این معاونت، وزارت اقتصاد و بانک مرکزی به عنوان ۳ دستگاه اقتصادی مسئول بهبود وضعیت معیشت مردم هستند و همراه و هماهنگ با هم اهداف اقتصادی دولت را دنبال خواهند کرد.

به گزارش مهر، محمدباقر نوبخت در مراسمی که به مناسبت هفته دولت و آیین تودیع بهروز مرادی با حضور مسئولان و حضور کارکنان این معاونت برگزار شد، با تاکید بر ادغام دو معاونت‌ برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی رئیس‌جمهور و توسعه نیروی انسانی برای روزآمد، کارآمد و نافذکردن توان کارشناسی دولت، افزود: هدف راهبردی معاونت، توسعه کشور و هدف کوتاه‌مدت آن بهبود وضعیت معیشت مردم است.

نوبخت با اشاره به سند چشم‌انداز و تاکید مقام معظم رهبری در تدوین الگوی توسعه بومی با توجه به توان کارشناسی معاونت در تدوین برنامه‌های توسعه، نظارت بر اجرای برنامه از سوی دستگاه‌های اجرایی را مهم‌ترین وظیفه فعلی معاونت دانست و بیان داشت: گزارش نظارتی و عملکرد دستگاه‌ها آذرماه همراه با لایحه بودجه ۹۳ از سوی رئیس‌‌جمهور به مجلس شورای اسلامی ارائه خواهد شد.

وی تدوین برنامه ششم توسعه را وظیفه بعدی این معاونت در راستای تحقق اهداف سند چشم‌انداز عنوان و تأکید کرد: معاونت برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی رئیس‌جمهور در قالب یک برنامه منظم، برنامه ششم توسعه را در وقت قانونی تهیه و به مجلس ارائه خواهد کرد.

معاون رئیس‌جمهور با تأکید بر لزوم ارائه راهکار منطقی برای جبران کاهش درآمدها در بودجه ۹۲ گفت: گزارش عملکرد بودجه ۵ ماه گذشته حاکی از عدم تحقق بخشی از درآمدهای دولت است. وی انضباط بودجه‌ای را راه‌ حلی برای جلوگیری از کسری بودجه دانست و خاطر نشان کرد: وضعیت تورم ۴۴ درصدی و رشد اقتصادی منفی محصول عدم انضباط بودجه‌ای در سال‌های‌گذشته است.

نوبخت افزایش قیمت ارز و سیاست‌های انبساطی برای جبران کسری بودجه را موجب ایجاد شرایط رکود تورمی دانست و تأکید کرد: برای تحقق وعده دولت درخصوص بهبود شرایط معیشت مردم کارشناسان معاونت باید جهت کاهش هزینه‌ها تدبیر کنند.

همچمیم بهروز مرادی، معاون سابق معاونت برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی رئیس‌جمهور نیز در این مراسم ضمن تبریک انتصاب نوبخت گفت: هیچ یک از دستگاه‌های ملی و استانی، مطالباتی از دولت دهم ندارند و تمام تکالیف قانونی دولت انجام شده است.

وی اظهار داشت: سال گذشته به جهت تشدید تحریم‌ها و محدودیت منابع سال سختی را پشت سر گذاشتیم که البته این سختی‌ها با همکاری و درایت بدنه کارشناسی قوی معاونت برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی رئیس‌جمهور هموار شد.

 

true
برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

true
false
true

tag heuer aquaracer calibre 5 automatic price tag heuer carrera calibre 1887 price replica watch breitling chronometre aerospace price breitling superocean heritage 46 chronograph replica watches how to change a metal watch band patek philippe double sided watch price replica watches