×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  دوشنبه - ۲۵ تیر - ۱۴۰۳  
true
true
۳دانشگاه ایرانی در فهرست برترین‌های آسیا

سرپرست پایگاه استنادی علوم جهان اسلام از انتشار تازه ترین رتبه بندی تایمز خبر داد و اعلام کرد که سه دانشگاه صنعتی شریف، علوم پزشکی تهران و صنعتی اصفهان جز ۱۰۰ دانشگاه برتر قاره آسیا قرار گرفته اند.

جعفر مهراد در گفتگو با مهر از انتشار نتایج رتبه بندی تایمز خبر داد و گفت: تایمز دانشگاههای کشورهای جهان را منطقه بندی و برترین دانشگاههای هر منطقه را بر اساس ۱۳ شاخص متغیر رتبه بندی کرد.

وی با اشاره به دانشگاههای برتر در منطقه، آسیا اظهار داشت: دانشگاه توکیو با کسب امتیاز ۷۸٫۳ از کل امتیاز ۱۰۰ رتبه نخست قاره آسیا را در اختیار دارد.

مهراد درباره رتبه های سایر کشورهای آسیایی در رتبه بندی تایمز به رتبه های دوم تا دهم اشاره کرد و گفت: رتبه دوم تا دهم به ترتیب به دانشگاههای ملی سنگاپور، هنگ کنگ، پکن، علوم و فناوری پوهانگ در کره جنوبی، شینگهوا در چین، کیوتو در ژاپن، دانشگاه ملی سئول در کره جنوبی، علوم و فناوری هنگ کنگ همچنین انستیتو علوم و فناوری کره جنوبی تعلق دارد.

وی افزود: بدین ترتیب در بین صد دانشگاه نخست قاره آسیا، ژاپن، چین و هنگ کنگ هر کدام با ۲ دانشگاه، کره جنوبی با ۳ دانشگاه، بیشترین دانشگاههای برتر را به خود اختصاص داده اند.

به گفته سرپرست ISC در منطقه خاورمیانه، نخستین دانشگاه در بین ۱۰۰ دانشگاه برتر به فلسطین اشغالی (دانشگاه تلاویو با رتبه ۱۸) تعلق دارد. دومین دانشگاه با رتبه ۲۱ (انستیتو فناوری رژیم اشغالگر قدس) مربوط به این رژیم، در رتبه های بعدی قرار گرفته است.

وی ادامه داد: ترکیه با ۵ دانشگاه شامل دانشگاه فنی خاورمیانه با امتیاز ۴۵٫۸، دانشگاه بیلکنت با امتیاز ۴۱٫۷، دانشگاه کچ با امتیاز ۴۱٫۵، دانشگاه بوغازچی با امتیاز ۳۸٫۹ و دانشگاه فنی استانبول با امتیاز ۳۸ به ترتیب با کسب رتبه های ۲۲، ۲۸، ۳۱، ۳۷ و ۳۸ بیشترین دانشگاههای برتر را در منطقه خاورمیانه دارد.

سرپرست پایگاه استنادی علوم جهان اسلام در ادامه اعلام این رتبه بندی از جای گرفتن سه دانشگاه کشورمان در تازه ترین رتبه بندی تایمز خبر داد و گفت: دانشگاه صنعتی شریف با کسب امتیاز ۳۶٫۵ موفق به کسب رتبه ۴۲ آسیا در بین ۱۰۰ دانشگاه برتر این رتبه بندی قرار گرفت. پس از دانشگاه صنعتی شریف، دانشگاه علوم پزشکی تهران با امتیاز ۲۷٫۹ در جایگاه ۶۲ دانشگاههای برتر آسیا نشسته است. رتبه سوم از آن دانشگاه صنعتی اصفهان شد.

مهردا درباره امتیاز دانشگاه صنعتی اصفهان، اظهار داشت: دانشگاه صنعتی اصفهان با کسب ۲۲٫۵ امتیاز رتبه ۹۵ برترین دانشگاههای آسیا را به دست آورده است.

مهراد درباره رتبه بندی دانشگاههای عربستان سعودی در تایمز، گفت: عربستان سعودی در رتبه بندی تایمز در سال ۲۰۱۴-۲۰۱۳ میلادی در قاره آسیا و در بین کشورهای منطقه با دانشگاههای ملک عبدالعزیز با امتیاز ۳۴٫۳ (رتبه ۴۹)، دانشگاه نفت و معادن ملک فهد با امتیاز ۲۷٫۵ (رتبه ۶۲) و دانشگاه ملک سعود با امتیاز ۲۵٫۶ (رتبه ۷۷) بعد از ترکیه و از نظر تعداد دانشگاههای همتراز با ایران قرار دارد.

وی خاطر نشان کرد: از امارات متحده عربی، لبنان و مالزی نیز هر کدام یک دانشگاه شامل دانشگاه امارات عربی متحده، دانشگاه آمریکایی بیروت و دانشگاه کابانگاسان به ترتیب با رتبه های ۸۶، ۸۷ و ۸۸ موفق به حضور در بین ۱۰۰ دانشگاه برتر آسیا شدند.

 

true
برچسب ها :
true
false
true

tag heuer aquaracer calibre 5 automatic price tag heuer carrera calibre 1887 price replica watch breitling chronometre aerospace price breitling superocean heritage 46 chronograph replica watches how to change a metal watch band patek philippe double sided watch price replica watches