×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  سه شنبه - ۲۸ فروردین - ۱۴۰۳  
true
true

ابوالفضل فلاح رییس سازمان امور اقتصادی ودارایی استان زنجان ، از ورود ۲۰ میلیون دلار سرمایه گذاری خارجی به استان زنجان در سال ۱۳۹۱ خبر داد.

به گزارش موج، ابولفضل فلاح، رئیس سازمان امور اقتصادی ودارایی استان زنجان گفت : میزان اشتغالزایی طرح‌های سرمایه‌گذاری خارجی استان ۳۹۰۰ نفر است.

وی ادامه داد: سال ۸۶ که هنوز مرکز سرمایه‌گذاری استان راه‌ندازی نشده بود، میزان وارده سرمایه‌گذاری‌های خارجی محقق شده حدود ۳۰۰ هزار دلار بود که این رقم در سال ۸۷ که مرکز خدمات سرمایه‌گذاری استان شکل گرفت به ۲ میلیون و ۴۰۰ هزار دلار رسید و در سال ۸۸ نیز این مبلغ معادل ۳/۴ میلیون دلار بود. همچنین با روند رو به رشد عملکرد مرکز خدمات سرمایه‌گذاری استان، این میزان در سال ۸۹ با جهش سه برابری به ۶/۱۳ میلیون دلار رسید تا اینکه در سال ۹۰ شاهد تحقق ۱۰۶ میلیون دلاری سرمایه‌گذاری خارجی برای استان بودیم.

رییس سازمان امور اقتصادی و دارایی استان زنجان گفت: در این استان، تمام مدیران، با وفاق و همدلی در تلاش هستند تا همه موانع پیش روی سرمایه گذاری را رفع کرده و خارج از مسائل سیاسی به فعالیت دو چندان خود ادامه دهند.

فلاح افزود : برخی موانع پیش روی سرمایه گذاری در سطح ملی مطرح است و تنها راهکار پیش روی رفع آن اجرای ماده ۶۵ قانون برنامه پنجم توسعه که تاکید بر مقررات زدایی است، محسوب می شود.

وی خاطرنشان کرد: برای رفع بسیاری از موانع و سرعت بخشیدن به صدور مجوزها و آغاز اقدامات و برنامه ریزی سرمایه گذاران، نیازمند تفویض بسیاری از اختیارات ملی به استانها، حذف مقررات زاید و دست و پا گیر و تلاش همگانی برای اجرای اصل ۴۴ قانون اساسی است.

استان زنجان از ظرفیت بالقوه ای در بخش صنعت و کشاورزی برخوردار است

فلاح در ادامه با بیان اینکه استان زنجان هم‌اکنون در بخش صنعت از ظرفیت‌های بالقوه‌ای برخوردار است،افزود : در همین راستا سرمایه‌گذاران خارجی متعددی در استان حضور یافته و نسبت به سرمایه‌گذاری در زمینه صنعت اقدام کرده‌اند که این مهم بیان‌گر آن است که بستر مناسبی در استان زنجان در زمینه صنعت فولاد و فرآوری مواد معدنی وجود دارد.

این مقام مسئول با بیان اینکه حوزه کشاورزی در استان مغفول مانده است، تصریح کرد: کشاورزی و مجتمع‌های کشاورزی هم پتانسیل خوبی دارد که در این زمینه، چند مذاکره با سرمایه‌گذاران خارجی برای تولید و صادرات محصولات کشاورزی صورت گرفته است که بدون شک، با اهتمام به این موضوع، شاهد بالا رفتن معیشت کشاورزان خواهیم بود و این میسر نمی‌شود، مگر اینکه نسبت به سرمایه‌گذاری در بخش کشاورزی نیز همانند سایر بخش‌ها تلاش و سعی مجدانه‌ای صورت گیرد، چرا که استان در این زمینه نیز از ظرفیت‌های خوبی برخوردار است.

تهیه و تدوین کتاب راهنما و فرصتهای سرمایه گذاری در استان زنجان

فلاح در ادامه از تهیه و تدوین کتاب راهنما و فرصتهای سرمایه گذاری در استان زنجان خبر داد و افزود :این کتاب باهدف اطلاع رسانی در زمینه بسترهای قانونی و فرآیندانجام سرمایه گذاری و همچنین معرفی توانمندیهای استان در بخشهای مختلف اقتصادی برای جذب سرمایه گذاری تهیه شد که این کتاب سیمای عمومی و توانمدیهای استان زنجان در بخشهای صنعت و معدن، کشاورزی، امور زیربنایی، جاذبه های طبیعی و گردشگری ،قوانین، مقررات ومشوق های سرمایه گذاری جهت بهره برداری فعالان اقتصادی و کارآفرینان به نمایش می گذارد .

تهیه و تدوین طرح نظارت بر طر حهای سرمایه گذاری

فلاح از تدوین طرح نظارت بر طر حهای سرمایه گذاری در استان خبر داد و گغت : براین اساس با پیگیری روند اجرای طرح های سرمایه گذاری، به ویژه طر حهای سرمایه گذاری خارجی در قالب یک سامانه نظارتی منسجم ضمن آگاهی از میزان پیشرفت اجرای این طرحها، زمینه اقدام به موقع برای رفع موانع و مشکلات آنها فراهم شده و بدین ترتیب دو ویژگی بارز نظارت یعنی آسیب شناسی و آسیب زدایی و به تبع آن اصلاح ساختاری محقق خواهد شد. همچنین گزارش نظارت نیز شامل دو بخش گزیده توصیفی تحلیلی و جداول آماری مبتنی بر اطلاعات گردآوری شده از طریق پرسشنامه می باشد.

به گفته وی ،براساس طرح مذکور طی سال ۱۳۹۱ تعداد ۱۱ طرح سرمایه گذاری خارجی و ۳۰ طرح سرمایه گذاری داخلی ویژه استان با بهره گیری از سامانه الکترونیکی مربوط مورد نظارت قرار گرفته است.

true
برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

true
false
true

tag heuer aquaracer calibre 5 automatic price tag heuer carrera calibre 1887 price replica watch breitling chronometre aerospace price breitling superocean heritage 46 chronograph replica watches how to change a metal watch band patek philippe double sided watch price replica watches