×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  دوشنبه - ۲۷ اردیبهشت - ۱۴۰۰  
true
true
۷ هزار میلیارد تومان هزینه کارمزد سالانه بانک‌ها در حوزه پرداخت

اقتصادتهران: معاون فناوری اطلاعات بانک سینا گفت: هزینه کارمزدی حوزه پرداخت که سالانه هفت هزار میلیارد تومان و عمدتا شامل پایانه‌های فروشگاهی است، تماما از جیب شبکه بانکی پرداخت می‌شود.

به گزارش اقتصادتهران به نقل از روابط عمومی بانک سینا، مهندس مجید هادی با تاکید بر اینکه عمده کارمزدهای بانکی در صنعت پرداخت است که بانک‌ها را به سمت ناترازی شدیدی سوق می‌دهد، گفت: اقدام بانک مرکزی در بازنگری کارمزدها که پس از ۱۰ سال و به میزان ۲۰ درصد افزایش در برخی از خدمات صورت می گیرد، اقدام بسیار مهم و مثبتی است که با توجه به افزایش سرسام آور هزینه‌ها در حوزه فنآوری اطلاعات می‌تواند تامین کننده بخش کوچکی از این هزینه ها باشد.

وی در گفتگو با روزنامه دنیای اقتصاد تصریح کرد: به عنوان نمونه در حالی که هزینه مستقیم صدور کارت حداقل ۱۰ هزار تومان است بانک‌ها براساس کارمزد جدید از مشتری ۶ هزار تومان دریافت می‌کنند و این قیمت گذاری کارمزد باعث گردیده که برخی افراد حتی حاضر به مراجعه جهت پیگیری کارت‌های ضبط شده خود در خودپردازها نشوند و از نزدیکترین شعبه خود مجددا درخواست صدور کارت را دارند چرا که هزینه مراجعه به خودپرداز خیلی بیشتر از هزینه صدور مجدد کارت است.

این کارشناس حوزه فناوری اطلاعات تاکید کرد: در حال حاضر بانک‌ها برای توسعه بانکداری الکترونیک خود، هزینه‌های هنگفتی را پرداخت می‌کنند که افزایش نرخ ارز شرایط را بسیار دشوارتر کرده و خطر ناترازی عمیق در صورت‌های مالی همه بانک‌ها مشکل‌ساز خواهد بود که اگر قائل به توسعه این بخش باشیم، بحث کارمزد باید به صورت جدی و واقع بینانه تر لحاظ شود.

معاون فناوری اطلاعات بانک سینا با بیان آنکه اگر بخواهیم کارمزدها در شبکه بانکی اصلاح شود باید تمرکزمان روی صنعت پرداخت باشد، اظهار داشت: بسیاری از کسب و کارها سوار بر خدمات نوین بانکی در بستری مدرن و امن، کسب درآمد می‌کنند ولی در مقابل هزینه‌های این خدمات را دیگر ذینفعان و مشتریان بانک ها بصورت غیر مستقیم باید پرداخت کنند که این مهم از نظر عدالت اجتماعی مطلوب نیست.

به گفته هادی، بخش‌هایی از اقتصاد جامعه توانستند در زمان شیوع کرونا و فاصله‌گذاری به جامعه کمک کنند که خدمات بانک‌ها از جمله مهمترین آنهاست.

وی بلوغ صنعت بانکداری نسبت به سایر صنایع را ناشی از توسعه بانکداری الکترونیک و دیجیتال دانست و گفت: در هر صنعتی که بحث کمک و یارانه پیش آمد، هزینه‌های غیرمتعارفی بر آن بخش وارد شد. مانند بخش انرژی که مصرف آن در کشورمان با دنیا قابل مقایسه نیست. همین اتفاق در شبکه پرداخت افتاده است که در سطح ملی نیز بار اضافه‌ای به شبکه وارد می‌کند.

هادی در تشریح این مطلب اظهار کرد: به دلیل ساختار کارمزد صنعت پرداخت نا آگاهانه و در برخی موارد آگاهانه پرداخت ها به سمت ریز شدن سوق داده شده اند که به عنوان یک نمونه کوچک، افراد به جای تامین شارژ تلفن‌های همراه خود به اندازه استفاده در بازه زمانی معقول، علاقمند به شارژ سیم کارت های خود با مبالغ بسیار ریز مثلا ۱۰۰۰ تومانی هستند، چرا که سرویس دهنده ها از خلاء کارمزدی جهت کسب درآمد بیشتر استفاده می کنند و این درحالی است که براساس محاسباتی که سالهای گذشته انجام شده، فروش شارژ زیر ۱۰،۰۰۰ تومان برای بانک‌ها زیان به همراه دارد.

وی تصریح کرد: هم اکنون با توسعه ابزارهای نظارتی و کنترلی در بانک و نیاز به استفاده از خدمات دیگر سازمان‌ها، هیچ‌کدام از سازمان‌های دولتی و نیمه‌دولتی، خدمات رایگان در اختیار بانک‌ها قرار نمی‌دهند و این در حالی است که بانک‌ها حتی متناسب با این هزینه ها نیز امکان دریافت کارمزد را ندارند لذا ادامه این روند توسعه خدمات را در بانک‌ها کند و یا حتی با خظر توقف مواجه خواهد کرد.

true
برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

true
false
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false