×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  یکشنبه - ۲۲ فروردین - ۱۴۰۰  
true
true
۶٠ درصد مشاغل خانگی بدون پرداخت تسهیلات ایجاد شد

اقتصادتهران: وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: دولت تدبیر و امید تلاش دارد فکر توسعه ای در کنار منابع ارزان قیمت قرار گیرد و براساس نگاه توسعه ای به اشتغال ۶٠ درصد مشاغل خانگی بدون پرداخت تسهیلات ایجاد شده است.

محمد شریعتمداری عصرگاه چهارشنبه در مراسم افتتاح بنیاد ملی ارتقای بهره وری و مهارت در مجموعه فرهنگی تلاش گفت:تحولات بزرگی در ۶ سال گذشته در بخش کشاورزی شاهد بودیم و این امر ناشی از حضور بخش غیر دولتی (تعاونی و مردم) در این حوزه است.

وی افزود: نتیجه همدلی و همراهی بخش خصوصی ، ایجاد نهادهای ارزشمند و تامین مالی خرد و فکر توسعه ای موجب توسعه روزافزون بخش کشاورزی است.

وزیر کار اضافه کرد: با استفاده از ابزار نوین آبیاری، تحولات اساسی در کشاورزی رخ داد و ١٠ هزار اشتغال ایجاد شد.

وی بیان کرد: زمانی که از فعالیت های مبتکرانه و نوآورانه در علوم مختلف سخن به میان می اید، چنانچه این مهم در عرصه مختلف به کار گرفته شود، عنصری اشتغالزاست.

شریعتمداری افزود: براساس برنامه سوم توسعه ( ۸۳- ۱۳۷۹) طرح ضربتی اشتغال مدنظر بود و در برنامه بعد اشتغال زودبازده در اولویت برنامه ریزی قرار گرفت و عنصر اصلی هر دو برنامه پخش پول بین مردم بود که این امر به تنهایی کافی نیست، بنابراین تلاش شد در برنامه پنجم توسعه ( ۹۴- ۱۳۹۰)  نگاه توسعه ای به اشتغال در کنار منابع ارزان قیمت قرار گرفت .

وی تصریح کرد :اکنون در شرایط موجود یکی دیگراز ضروریات، استفاده از مشارکت های بین المللی است که باید از نظرات آنها استفاده به عمل آورد.

عیسی منصوری معاون توسعه کارآفرینی وزیر کار نیز در این مراسم گفت: امروز ۹۰ هزار نفر زنبوردار، نیروی کار و کارآفرین در کشور در صنعت زنبورداری و صنایع جانبی فعالیت می کنند.

وی افزود: میانگین تولید عسل هر کندو که در ابتدای کار ۹ کیلوگرم بود با استفاده از فناوری و مدیریت نوین این رقم به ۱۱ کیلو گرم افزایش یافته است.

true
برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

true
false
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false