×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  شنبه - ۲۸ فروردین - ۱۴۰۰  
true
true
۲۷ هزار فقره تسهیلات خرید مسکن از صندوق «یکم» پرداخت شد

اقتصادتهران: بانک مسکن سهم صندوق پس انداز مسکن یکم از کل تسهیلات پرداختی در بخش خرید واحدهای مسکونی را اعلام کرد.

به گزارش پایگاه خبری بانک مسکن، میزان دریافت تسهیلات از این صندوق معادل تعداد خانه اولی هایی است که در بازه زمانی اعلام شده اقدام به خرید مسکن با استفاده از تسهیلات صندوق پس انداز مسکن یکم کرده اند.علاوه بر این آمار مربوط به حجم خرید واحدهای مسکونی با استفاده از تسهیلات این صندوق از سوی متقاضیان خرید مسکن در بافت های فرسوده اعم از خانه اولی و غیر خانه اولی نیز در ارقام اعلام شده وجود دارد.

بر این اساس در ۹ ماهه اول سال ۹۸ مجموعا حدود ۲۷ هزار فقره تسهیلات خرید مسکن از محل صندوق پس انداز مسکن یکم پرداخت شده است.

ارزش ریالی اصل و سود تسهیلات پرداخت شده از این محل برابر با بیش از ۳ هزار میلیارد تومان برآورد می شود.این در حالی است که ارزش ریالی اصل این تسهیلات بدون محاسبه سود رقمی در حدود ۲ هزار و ۳۰۰ میلیارد تومان است.

در حالی که این ارقام عملکرد صندوق پس انداز مسکن یکم در پرداخت تسهیلات خرید مسکن را منعکس می کند اطلاعات ارائه شده همچنین نشان دهنده پرداخت ۳ هزار و ۷۷ فقره تسهیلات از این محل به متقاضیان در آذرماه سال جاری است.به این معنا که در ۳۰ روز منتهی به پایان آذرماه سال جاری مجموعا ۳ هزار و ۷۷ متقاضی خرید مسکن با استفاده از تسهیلات صندوق پس انداز مسکن یکم اقدام به خرید واحد مسکونی کرده اند.

در آذرماه امسال اصل و سود تسهیلات اعطا شده از محل صندوق پس انداز مسکن یکم رقمی در حدود ۴۱۰ میلیارد تومان بوده است.همچنین این رقم بدون محاسبه سود تسهیلات پرداخت شده (رقم اصل تسهیلات پرداخت شده) معادل حدود ۲۷۰ میلیارد تومان گزارش شده است.

در مجموع حدود ۲۷ درصد از حجم کل تسهیلات پرداخت شده در حوزه خرید مسکن در ۹ ماهه ابتدایی سال جاری از محل صندوق پس انداز مسکن یکم به متقاضیان خرید مسکن اختصاص یافته است.

در واقع در حالی حجم کل تسهیلات پرداخت شده در بخش خرید مسکن در ۹ ماهه اول سال جاری حدود ۱۰۰ هزار فقره تسهیلات بوده است که حدود ۲۷ هزار فقره از این تسهیلات از محل صندوق پس انداز مسکن یکم پرداخت شده است.

بانک مسکن در گزارش مربوط به عملکرد تسهیلات دهی در بخش مسکن در ۹ ماهه اول سال جاری همچنین حجم عددی و ریالی تسهیلات پرداخت شده به متقاضیان خرید مسکن از محل اوراق گواهی حق تقدم تسهیلات را نیز اعلام کرده است.

بر این اساس،در ۹ ماهه اول سال جاری نزدیک به ۴۳ هزار فقره تسهیلات مسکن از این محل به متقاضیان پرداخت شده است که این میزان بیش از ۴۰ درصد تسهیلات اعطایی در بخش مسکن در این بازه زمانی را به خود اختصاص می دهد.

در آذر ماه سال جاری نیز نزدیک به ۵ هزار فقره تسهیلات خرید مسکن از محل اوراق به متقاضیان پرداخت شده است که به همین میزان منجر به خرید مسکن با کمک تسهیلات بانکی در ماه پایانی پاییز ۹۸ شده است.

برآوردها حاکی است اصل و سود تسهیلات پرداخت شده از محل اوراق در ۹ ماهه ابتدایی سال جاری رقمی در حدود ۵ هزار میلیارد تومان بوده است.این میزان بدون محاسبه سود و تنها با محاسبه اصل تسهیلات پرداخت شده به متقاضیان عددی در حدود است ۲ هزار و ۳۰۰ میلیارد تومان برآورد می شود.

true
برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

true
false
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false