×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  سه شنبه - ۲۱ اردیبهشت - ۱۴۰۰  
true
true
ارتقاء بانکداری شرکتی از مهم‌ترین فعالیت‌های بانک توسعه صادرات است

اقتصادتهران: دکتر صالح آبادی در آستانه ۲۹ مهرماه، روز ملی صادرات، با انتشار یک یادداشت از تلاش‌های صادرکنندگان و فعالان تجارت بین المللی تقدیر کرد.

به گزارشاقتصادتهران به نقل از روابط عمومی و بین‌الملل بانک توسعه صادرات ایران، در متن این یادداشت که از سوی دکتر علی صالح آبادی منتشر شد، آمده است:

صادرکنندگان بعنوان سربازان جنگ اقتصادی با تامین ارز مورد نیاز کشور برای واردات محصولات مورد نیاز از یک سو و مجموعه بانک توسعه صادرات به عنوان یاریگر آنان از سوی دیگر همت والای خود را به کار گرفته اند تا روند مبادلات تجاری و اقتصادی کشور به مطلوبترین وجه ادامه یابد.

متن یادداشت به این شرح است:

باردیگر در آستانه ۲۹ مهرماه روز ملی صادرات هستیم. در سالی که با نام جهش تولید، مسوولیت سنگینی بر دوش کنشگران عرصه تجارت خارجی کشور قرار دارد.

در شرایط تشدید فشارهای یکجانبه امریکا بر ایران اسلامی و به رغم کاهش صادرات نفت در یکسال اخیر، شاهراه‌های حیاتی اقتصاد ایران همچون گذشته به مبادلات بازرگانی و رفع نیازهای تجاری در حوزه صادرات غیرنفتی می پردازند.

بانک توسعه صادرات ایران نیز با افزایش تعاملات خود با جهادگران خدوم اقتصادی که مخلصانه در راه ارزآوری، محرک چرخهای توسعه کشورهستند، همواره در پی بهبود شیوه‌های اعطای تسهیلات و سهولت در ارائه خدمات است.

این بانک که به عنوان تنها مؤسسه مالی دولتی در هیات اگزیم بانک کشور با هدف حمایت دولت از صادرات تاسیس شده، با ابداع ســازوکارهای متنوعی برای ارتقا فعالیتهای خود، ابزارهای مختلفی نیز برای مساعدت در امر صادرات ایجاد کرده است.

بانک توسعه صادرات در همین راستا علاوه بر استفاده از منابع خود که نیازمند افزایش از سوی دولت است، اقدام به انعقاد قراردادهایی با صندوق توسعه ملی نموده و به تامین مالی شرکتهای دانش بنیان و اعطای تسهیلات سرمایه در گردش به بنگاههای صادرات محور مبادرت می ورزد.

تلاش در مسیر ارتقاء بانکداری شرکتی، رصد تحولات بین المللی و ابداع راهکارهایی برای برون رفت از تحریم‌ها، تامین مالی پروژه های ملی و سرمایه گذاری در طرح‌های خارج از کشور و مشاوره به صادرکنندگان به منظور رفع تعهد صادراتی از جمله برخی فعالیت‌های این مجموعه به منظور حمایت از صادرات است.

اولویت های راهبردی ما در بانک توسعه صادرات ارائه تسهیلات با نرخ های ترجیحی و مناسبی است که با سود میانگین پایین تر به صادرکنندگان اعطا شود.

همواره تاکید کرده ایم ” بانک توسعه صادرات خانه همه صادرکنندگان کشور است” و این باور را با دعوت از آنان در خانه خود و یا با حضور در اتاق‌های بازرگانی سراسر کشور به منظور تعامل با صادرکنندگان بخش خصوصی محقق ساخته‌ایم. بی تردید شنیدن مشکلات و بازگو کردن موانع و چالش‌هایی که بر سر راه صادرات است، از زبان بازیگران این عرصه غنیمتی است که آنرا قدر می نهیم.

صادرکنندگان به عنوان سربازان این جنگ اقتصادی با تامین ارز مورد نیاز کشور برای واردات محصولات مورد نیاز از یک سو و مجموعه بانک توسعه صادرات به عنوان یاریگر آنان از سوی دیگر، همت والای خود را به کار گرفته اند تا روند مبادلات تجاری و اقتصادی کشور به مطلوبترین وجه ادامه یابد.

روز ملی صادرات بهانه‌ای‌ است برای تشکر مجموعه بانک توسعه صادرات از ناخدایان کشتی صادرات که دریای صعب و پرتلاطم تجارت را در می‌نوردند تا توشه مقصود را به سرمنزل آبادانی و توسعه ایران اسلامی برسانند.

علی صالح آبادی؛ مدیرعامل بانک توسعه صادرات ایران

true
برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

true
false
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false