×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  دوشنبه - ۳ اردیبهشت - ۱۴۰۳  
true
true
گواهی صرفه‌جویی گاز در بورس پذیرفته شد

اقتصادتهران: معاون وزیر نفت در امور گاز از پذیرش گواهی صرفه‌جویی گاز در نشست هیات پذیرش بورس خبر داد.

به گزارش اقتصادتهران به نقل از شرکت ملی گاز ایران، مجید چگنی در حاشیه نشست هیئت پذیرش بورس که برای بررسی و پذیرش گواهی صرفه‌جویی گاز برگزار شد، گفت: بهینه سازی انرژی موضوعی ملی و فرادستگاهی است و برای رسیدن به نقطه مطلوب در این زمینه نیاز داریم که همه نهادها و دستگاه‌های مسئول حسب وظیفه خود در این عرصه نقش‌آفرینی کنند.

وی افزود: شرکت ملی گاز ایران در دولت سیزدهم اهتمام ویژه‌ای به مقوله بهینه‌سازی دارد و طرح‌های متعددی را در دستور کار قرار داده است. با این حال باید مدنظر داشت که در موضوع بهینه‌سازی انرژی و به طور مشخص بهینه‌سازی مصرف گاز، تنها نمی‌توان مشترکان خانگی را مخاطب قرار داد و ضرورت دارد بخش‌های تولیدی و خدماتی نیز رفتار مسئولانه‌ای نسبت به بهینه‌سازی فرآیند مصرف انرژی داشته باشند.

مدیرعامل شرکت ملی گاز ایران ادامه داد: برای کاهش ناترازی تولید و مصرف گاز راهکارهای مختلفی در حوزه عرضه و تقاضای گاز وجود دارد که مزیت‌های بهینه سازی مصرف و مدیریت تقاضا، به دلیل دسترسی بیشتر و بازدهی در کوتاه مدت، آن را از دیگر راهکارها متمایز کرده است.

چگنی تصریح کرد: با توجه به اینکه شاخص شدت مصرف انرژی در کشور ما از میانگین جهانی بسیار بیشتر است، با ایجاد زیرساخت‌های لازم برای راه اندازی و توسعه بازار بهینه سازی انرژی می‌توان از فشار سمت تقاضای گاز کاست و مابه‌ازای گاز صرفه جویی شده را به دیگر بخش‌های مولد اقتصاد ملی عرضه کرد.

وی پذیرش گواهی صرفه جویی گاز در بورس انرژی را زیرساختی‌ترین اقدام شرکت ملی گاز در حوزه بهینه‌سازی مصرف گاز دانست و گفت: برداشتن این گام به منزله فراهم کردن بستر عرضه این اوراق و شکل‌گیری بازار بهینه سازی انرژی و محیط زیست است.

true
برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

true
false
true

tag heuer aquaracer calibre 5 automatic price tag heuer carrera calibre 1887 price replica watch breitling chronometre aerospace price breitling superocean heritage 46 chronograph replica watches how to change a metal watch band patek philippe double sided watch price replica watches