×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  سه شنبه - ۲۸ فروردین - ۱۴۰۳  
true
true
گواهینامه استاندارد بین المللی الزامات عمومی شایستگی آزمایشگاه‌های آزمون و کالیبراسیون برای فولاد خوزستان

اقتصادتهران: ممیزی صدور گواهینامه استاندارد بین المللی الزامات عمومی شایستگی آزمایشگاه های آزمون و کالیبراسیون (ISO/IEC17025:2017) در روزهای یکم و دوم اسفندماه ۱۴۰۲ در شرکت فولاد خوزستان انجام شد.

به گزارش اقتصادتهران، این ممیزی، نخستین دوره ممیزی این استاندارد بوده که به‌وسیله‌ی تیم ممیزی نهاد اعتباردهی کشور ترکیه (TURKAK) انجام و پس از گذراندن آن، شرکت فولاد خوزستان موفق به دریافت گواهینامه مورد نظر شد.

درباره‌ی استاندارد ISO/IEC17025 این نکته قابل توجه می باشد که استاندارد بین المللی مربوط به آزمایشگاه‌های آزمون و کالیبراسیون است، بنابراین پیاده سازی الزامات آن نشان می دهد، آزمایشگاه به عنوان یک نهاد مستقل و صاحب صلاحیت دارای یک سیستم مدیریت کیفیت است و از لحاظ فنی توانایی انجام کارهایی را که در حال انجام می باشد دارا بوده و در صورت بروز یک عدم انطباق و یا شکایت مشتری می تواند از نتایج آزمون یا کالیبراسیون خود دفاع نماید.

آزمایشگاه شرکت فولاد خوزستان نیز با توجه به اعتبار و سابقه خود در صنعت کشور همیشه به عنوان یک مرجع در حوزه آزمایشگاه های صنعتی و معدنی مطرح بوده و یکی از آزمایشگاه های مورد تایید سازمان بورس اوراق بهادار نیز می باشد.

با توجه به موارد فوق استقرار این استاندارد و کسب گواهینامه آن به منظور ایجاد اطمینان از اعتبار نتایج و کاهش ریسک های کسب و کار بسیار ضروری به نظر می رسید.

از آنجایی که استانداردهای سری ۱۷ ایزو مربوط به انجام اموری مثل تایید صلاحیت، بازرسی های فنی و صدور گواهینامه های بازرسی و ارزیابی بوده و این موارد مسئولیت‌های حقوقی برای سازمان ایزو دارد ممیزی این سری از استانداردها فقط باید توسط نهادهای اعتباربخشی یا همان Accreditation bodies انجام پذیرد و شرکت های صادر کننده گواهی مجاز به انجام ممیزی و صدور گواهینامه در این حوزه نیستند. این موضوع به خودی خود گویای اهمیت این سری از استانداردها است.

دلیل انتخاب نهاد اعتبار بخشی TURKAK ترکیه جهت انجام ممیزی شرکت فولاد خوزستان عضویت این نهاد در اتحادیه بین المللی تایید صلاحیت آزمایشگاهی (ILAC) می باشد که این موضوع قابلیت ردیابی گواهینامه شرکت فولاد خوزستان را برقرار نموده و در فضای کسب و کار بین المللی ایجاد اعتبار می‌نماید.

مزایای پیاده سازی این استاندارد شامل: اعتمادآفرینی مشتریان و ذینفعان سازمان، جذب مشتریان جدید و ورود به سایر بازارها، آگاهی بیشتر کارکنان و درک اهمیت نتایج آزمون و تاثیرگذاری بر رضایت مشتریان، برقراری قابلیت ردیابی نتایج از طریق اتصال به استانداردهای مرجع بین المللی، افزایش قابلیت اطمینان از اعتبار نتایج (صحت و دقت) تولید شده توسط آزمایشگاه و کسب اعتبار بین المللی توسط آزمایشگاه است.

true
برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

true
false
true

tag heuer aquaracer calibre 5 automatic price tag heuer carrera calibre 1887 price replica watch breitling chronometre aerospace price breitling superocean heritage 46 chronograph replica watches how to change a metal watch band patek philippe double sided watch price replica watches