×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  پنج شنبه - ۳ تیر - ۱۴۰۰  
true
true
گردهمایی محیط زیستی مسئولین شهری منطقه ۲۰ در “گنبد اینانج”

اقتصادتهران: شهردار منطقه ۲۰ در مراسم پاکسازی محدوده دو اثر تاریخی “گنبد اینانج” و “برج نقاره خانه”  گفت: ارتقاء شاخص های زیست محیطی مستلزم افزایش مطالبه گری عمومی است.

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه ۲۰؛ فرهاد افشار در مراسم پاکسازی محدوده دو اثر تاریخی شهرری که با حضور مسئولین شهر و به مناسبت هفته محیط زیست برگزار شد، گفت: در این روز از هفته محیط زیست که با عنوان آلودگی هوا و مسئولین نامگذاری شده است، جا دارد به این نکته تاکید شود که در اولین گام بایستی متولیان و مسئولین در رعایت شاخص های زیست محیطی پیشگام شوند و در پایبندی به این اصول اهتمام ورزند.

افشار به ترویج فرهنگ محیط زیست با زبان عامه پسند تاکید کرد و افزود: مطالبه گری در دنیای پیشرفته باعث شده است تا الزامات محیط زیستی ضمانت اجرا پیدا کنند و این مطالبه گری جز با ارتقاء آگاهی مردم ایجاد نخواهد شد.

وی اطلاع رسانی و ارتقاء آگاهی عمومی شهروندان را از مهمترین اهداف برنامه های زیست محیطی برشمرد و گفت: آگاهی رسانی و آماده سازی افکارعمومی حداقل نتیجه ویژه برنامه های نمادینی است که به واسطه نامگذاری های مناسبتی انجام می شود.

شهردار منطقه ۲۰ برگزاری گردهمایی مسئولین شهر با محوریت هفته محیط زیست در مجاورت دو اثر تاریخی مهم شهرری را نقطه قوت این برنامه برشمرد و افزود: حفظ محیط زیست برای آیندگان به اندازه حفظ آثار و میراث فرهنگی اهمیت دارد و ارزشمند است.

ارتقاء محیط زیست نیازمند همکاری همه جانبه است

زهره عبادتی رئیس اداره محیط زیست شهرری بحث تغییرات اقلیم و گرمایش جهانی را از مهمترین مسائل روز محیط زیست برشمرد و گفت: ایران یکی از ۱۰ کشور تولیدکننده گاز گلخانه ای در جهان است که صنایع و شهرک های صنعتی نقش مهمی در بروز این پدیده دارند.

عبادتی افزود: مسائلی که محیط زیست امروز ما را تهدید می کند شاید در ظاهر اثرات کمی را نشان دهد ولی در آینده تاثیرات جبران ناپذیری برای کره زمین خواهد داشت.

وی با اشاره به اینکه شهرری مشکلات فراوان زیست محیطی دارد، گفت: برای رهایی از مشکلات فعلی زیست محیطی شهرری که بخش اعظم آن ناشی از همجواری با شهر تهران است، نیازمند همکاری همه جانبه تمامی دستگاه های شهری از جمله شهرداری هستیم.

رئیس اداره محیط زیست شهرری ادامه داد: البته نقش مردم و مشارکت شهروندی نیز در ارتقاء کیفیت زیست محیطی قابل چشم پوشی نیست و طبق اصل ۵۰ قانون اساسی حفظ محیط زیست وظیفه تک تک آحاد جامعه است.

true
برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

true
false
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false