×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  یکشنبه - ۱۹ اردیبهشت - ۱۴۰۰  
true
true
کلیات برنامه سوم شهرداری تصویب شد

اقتصادتهران: رئیس شورای شهر تهران از تصویب برنامه پنج ساله شهرداری خبر داد و گفت: بودجه سال ۹۸ براساس برنامه پنج ساله تدوین می شود.

به گزارش مهر، محسن هاشمی در حاشیه جلسه علنی روز سه شنبه شورای شهر تهران با اشاره به تصویب کلیات برنامه سوم توسعه گفت: در جلسه صبح دیروز کلیات برنامه سوم به تصویب رسید و در جلسه عصر و صبح امروز نیز ۱۰۰ حکم این برنامه مطرح و به تصویب خواهد رسید.

 وی با بیان اینکه با توضیحات الویری نایب رئیس کمیسیون تلفیق، شورا وارد بررسی کلیات برنامه پنج ساله شد، اظهار داشت: اعضای شورا به تک تک احکام ورود پیدا کرده و پیشنهادات خود را در خصوص احکام داده اند که امیدواریم روند بررسی جزئیات تا فردا ظهر به پایان رسد و از آن به بعد، شورا و شهرداری جزئیات آن را منتشر کند. همچنین بودجه سال ۹۸ شهرداری تهران براساس برنامه ۵ ساله تدوین خواهد شد و بهمن ماه روند تصویب راخواهیم داشت.

وی در پاسخ به این پرسش که براساس قانون ۲۹ دی ماه آخرین فرصت شهرداری برای ارسال بودجه است، تصریح کرد: در گذشته نیز این موضوع که بودجه با تأخیر به شورا بیاید را داشته ایم و ما تا اسفندماه می توانیم به بودجه رسیدگی و به فرمانداری ارسال کنیم. بنابراین در زمان بندی بودجه شهرداری نگرانی وجود ندارد.

هاشمی در خصوص آخرین وضعیت لایحه مدیریت واحد شهری خاطرنشان کرد: به نظر می آید مدیریت هماهنگی شهری از مدیریت واحد شهری تحقق اش آسان تر باشد زیرا ما تجربه هماهنگی شهری را داشته ایم هرچند هماهنگ شدن نیز دشوار است اما از مدیریت واحد آسان تر است.

وی در خصوص عوارض تونل ها نیز اظهار داشت: این یک موضوع داخلی در معاونت حمل و نقل بود که متأسفانه درز پیدا کرد. در حال حاضر این موضوع در دستور کار مدیران شهری نیست و یک سو تفاهم در این رابطه ایجاد شده است.

رئیس شورای شهر تهران در خصوص اینکه آیا برنامه پنج ساله دوم با برنامه پنج ساله سوم همپوشانی دارد، تصریح کرد: برنامه دوم شهر تهران تنها ۳۰ تا ۴۰ درصد آن محقق شده بود و طبیعی است که این دو برنامه با هم همپوشانی داشته باشند اما مواردی نیز هست که در برنامه پنج ساله سوم به آن تأکید شده و آن شفاف سازی و همچنین کاهش بوروکراسی های اداری است.

true
برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

true
false
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false